پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
6 شهریور 1396 ، ساعت 19:08 2,323 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :31776
مسئول كارگروه شاهد ستاد اربعین گیلان :

شهدا ؛ همیشه زائر حرم امام حسین ( ع ) هستند

مسئول کارگروه شاهد ستاد اربعین گیلان در نشست کارگروه شاهد کمیته فرهنگی – آموزشی ستاد اربعین استان گیلان گفت: شهدا ؛ همیشه زائر حرم امام حسین ( ع ) هستند

به گزارش جلال شرق  ، امیر ترومیده  که در سالن جلسات حسینیه شاهد گلسار سخن می‌گفت : ضمن تسلیت سالروز شهادت جمعی از حجاج ایرانی در مناسک حج سال ۶۶ و هم چنین ۹۴ در مکه مکرمه   و شهادت امام محمدباقر ( ع ) اظهار کرد : درواقع این شهدا هستند که ما را در اربعین حسینی همراهى می‌کنند زیرا آنان زائران پیوسته کوی دوست در حرم اباعبدالله الحسین ( ع ) هستند.

وی  ضمن گله‌مندی از عدم حضور بعضی از مسئولین در نشست کارگروه شاهد  خواستار حمایت ویژه ترجمان‌های ذی‌ربط استان درراه برپایی هر چه باشکوه‌تر این طرح و خدمت‌رسانی به سالار شهیدان و شهداى گرانقدرانقلاب اسلامی  شد.

مسئول کمیته فرهنگى آموزشى ضمن معرفى طرح و اهداف کمیته گفت : استان گیلان ازجمله استان‌هایی است که با توجه به پیشینه درخشان خود در امر ایثار و شهادت ظرفیت برپایی این طرح را به‌خوبی داشته و تاکنون پیشرفت خوبى از سوى کارگروه این طرح شاهد بودیم .

هادى پور تصریح کرد : برای پیشبرد اهداف کارگروه  شاهد   از ظرفیت حضور فرزندان شهید در شهرستان‌ها برای بهتر اجرا کردن  طرح استفاده خواهد شد.

 

مرتضى گلستانى سخنگوى کارگروه شاهد نیز ضمن تشریح برنامه‌های آتى و در دست اقدام  پرداخت  و با ارائه پیشنهاد‌ها از ارگان‌ها ذی‌ربط  درخواست کرد  در مواردى همچون تبلیغات طرح توسط دستگاه اجرایی ، همچون شهردارى ، سازمان تبلیغات اسلامى ، اقدام کنند.

مرتضى گلستانى به  نحوه اطلاع‌رسانی و پوشش خبرى ، ساخت مستند توسط صداوسیما ، حمایت همه‌جانبه سپاه قدس و اداره اطلاعات اشاره کرد و خواستار  استفاده از ظرفیت بسیج و ارتباط با بنیاد شهید شهرستان‌ها در طرح شد.

در ادامه مدیرکل بنیاد شهید استان با اشاره به زیبایی این حرکت و اهمیت این نشست و ارتباط مستقیم آن با شهدا و شهادت افزود : این طرح علاوه بر اداى دین به شهدا و زیارت قبور مطهر أئمه اطهار باعث حفظ امانت شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است .

پاکارى با اشاره به اینکه باکمال افتخار اعضاى کارگروه شاهد کمیته فرهنگى آموزشى ستاد اربعین همگى فرزند شهید می‌باشند بیان نمود ماحصل این حرکت قطعاً نشان از توانمندى بالاى فرزندان عزیز شاهد خواهد بود.

معاون دفتر فرهنگى اجتماعى استاندارى بابیان اینکه این طرح یک طرح بزرگ مردم‌نهاد و غیردولتی است از تمامى دستگاه‌ها و ترجمان‌های ذی‌ربط می‌خواهیم که با تمام توان خود حمایت نموده و از تشکل‌های مردمى به بهترین نحو بهره خواهیم برد .

جواد پور جهت برگزارى نشست بعدى در استاندارى به‌منظور لزوم شرکت همه مدعوین و مسئولین ذی‌ربط  اعلام آمادگى نموده و خواستار ارائه پیشنهاد‌هایی مبسوط از سوى کارگروه گردید .

 

عباسى نماینده اداره کل تبلیغات اسلامى ضمن ابراز خرسندى از افتخار حضور در بین فرزندان معزز شاهد با اشاره به‌اتفاق بی‌نظیر تجمع اربعین در سراسر جهان افزود حرکت جهادى درراه خدا موردحمایت خود خداوند قرار خواهد گرفت و ما وسیله‌ای بیش نیستیم .

 

کریمى نماینده سازمان حج و زیارت تبلیغ و اطلاع‌رسانی این طرح در زمان ثبت‌نام حضورى زائرین یا از طریق سایت  و صدور ویزا ازجمله برنامه‌های این سازمان اعلام نمود

علیرضا قانع مسئول ستاد اربعین شهردارى رشت در خصوص خدمت‌رسانی همه‌جانبه جهت برپایی هر چه‌بهتر طرح نائب الشهید اعلام آمادگى نمود .

فرخى نماینده اداره کل اطلاعات استان نیز حمایت همه‌جانبه آن اداره را ازلحاظ امنیتى اعلام نمود و یوسفی نماینده  اداره کل تبلیغات اسلامى و زارع نماینده  صداوسیما از دیگر شرکت‌کنندگان این نشست بودند که قول‌های همکاری را با گروه اعلام کردند.  .

گفتنی است نشست رسمى کارگروه شاهد کمیته فرهنگى آموزشى ستاد اربعین استان گیلان به اهتمام اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن جلسات حسینیه شاهد گلسار برگزار شد

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است