چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۵۲
آخرین اخبار
21 اردیبهشت 1395 ، ساعت 12:10 669 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14655
حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهر کومله در مراسم سوم شهدای گمنام تیپ تکاور :

شهدا با بصیرت و ولایتمداری پای آرمان های خود ایستاده اند

 

حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهر کومله در مراسم سوم شهدای گمنام تیپ تکاور :شهدا با بصیرت و ولایتمداری پای آرمان های خود ایستادندبه گزارش جلال شرق ، مراسم سوم شهدای گمنام صبح امروز با حضور پرشور مردم و مسوولین، سرداران و فرماندهان سپاه استان و شهرستان در حسینیه ی شهدای تیپ تکاور میرزاکوچک خان برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام سلیمانی امام جمعه شهر کومله با درود و سلام بر همه ی ساجدان سنگر دار و سنگر داران ساجد، همه ی شهدای دفاع مقدس شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم اظهار کرد :همه ی شهدا با بصیرت و ولایتمداری پای آرمان های خود ایستادند.
وی با ارج نهادن به مقام والای شهدا ی مدافع حرم افزود :این شهدا کسانی بودند که فرصت حضور در کربلا رانداشتند اما با حضور در کربلایی دیگر خواستند تا حرمت و قداست خواهرپیشوایشان امام حسین (ع)را به جهانیان ثابت کنند.

سلیمانی گفت شباهت زیادی میان امام سوم شیعیان و شهدای گمنامی که امروز در محوطه ی قرارگاه آرمیده اند وجود دارد. در طول تاریخ مجاهدت های زیادی صورت گرفته است؛برای زمین، خاک، پول. برخی بالاتر رفتند. علاوه بر زمین آرمان های حداقلی و آرمان هایی که نان و آب بیاورد یا حداقل یک رای در سازمان ملل داشته باشند، اما مجاهدت شهدای ما به تاسی از امام شان عاشقانه است.و این است که آن ها را ماندگار کرده است.
امام جمعه کومله در بخش دیگری از سخنرانی گفت: تولد حسین (ع) تولد شخصیت بود؛به همین دلیل در دل بشریت جان گرفت و ماندگار شد. شهدای گمنام نیز تولدی دیگر یافتند آن هم تولد شخصیت است.
وی اضافه کرد پاسدار ما باید این گونه باشد وگرنه با هر درجه ای، تولد شخصی در دل خاک مدفون خواهد شد.

سلیمانی وضعیت جامعه امروز را سبب دلخوری شهدا عنوان کرد و بیان داشت :شهدا گرانترین و باارزشترین مطاع خود را دادند تا جامعه بر سر آرمان های خود بماند.

وی با اشاره به تکروی بعضی از افراد و در خطاب به آنان تصریح کرد :تک نوازان نظام جمهوری اسلامی ایران تک نوازی نکنید و در برابر رهبر مستقلانه نقاره خود را به صدا درنیاورید زیرا دشمن به گوش ایستاده است. آرمان های نظام آبروی شهداست.
وی تاکید کرد باید مراقب سخنانمان باشیم و حرفی نزنیم که دشمن قلدرتر و تصمیماتش بر علیه ما موفقیت آمیز تر گردد.
وی همچنین با اشاره به فرمایش مولای متقیان که فرمود دو طایفه علمای خاین با علمشان و نادانان با عملشان کمر علی (ع)را شکستند به ساده لوحان نظام هشدار داد و تاکید کرد کاری نکنید که دشمن جری گردد.

سلیمانی در پایان از مسوولین نظام خواست قدر جوانان خلاق و سرمایه های نظام را بدانند.

این مراسم با قرائت قرآن و بیان مرثیه شهدا جلوه ی معنوی ویژه ای یافت.

گزارشگر:سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است