چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۴۰
آخرین اخبار
25 اسفند 1394 ، ساعت 21:20 2,406 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12217
امام جمعه کومله در مراسم سوم شهدای گمنام آستانه اشرفیه :

شهید گم نام آمد تا گم شدگان را از سر درگمی در بیاورد.

سید جواد سلیمانی عصر امروز در سومین روز از مراسم خاک‌سپاری شهدای گمنام در حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه گفت:شهید گم نام آمد تا گم شدگان را از سر درگمی در بیاورد.

به گزارش جلال شرق ، امام جمعه کومله  شهدا را بهترین رسانه برای نسل امروز قلمداد کرد و  اظهار داشت: شهدای ما می‌توانند خلأ وجودی یک انسان عصر جدید را که به دنبال رسانه‌های مختلف برای رسیدن به اغنای فکر و ذهن هستند پرکرده و انسان را به مسیر صیانت و سیادت سوق دهند.

وی با اشاره به اینکه شهدا زیباترین ترجمان آیات الهی هستند بیان کرد: شهدای گمنام در رأس همه شهدا و به‌عنوان متفربین به معقول هستند نه متقربین به محسوس که متقرب به محسوس خلأ شیطانی را پر می‌کند.

امام‌جمعه کومله بابیان اینکه شهدای گمنام ما می‌توانستند از مقاومت دست کشیده و به عقب برگردند گفت: کسانیکه امروز شهرت پرست هستند گمنامی برایشان ناگوار بوده ولی شهدای ما با رفتارشان برای نسل امروز تربیت زیبایی به یادگار گذاشتند.

وی با اشاره به حضور امام خمینی (ره) در بهشت‌زهرا (س) در بدو حضورشان در بازگشت میهن بیان کرد: امام راحل فرمودند که شهدا ولی‌نعمتان ما هستند زیرا درگذشته حیثیت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در دستان مستکبران عالم بود ولی شهدا ما را شرمنده کرده و استقلال کشور را برای ما رقم زدند.

سلیمانی بابیان اینکه پس از سال‌ها باید به دست غیب خدا و عنایت شهدا ایمان آورد افزود: حضور شهدا یک قرار الهی و اتمام‌حجت برای بشریت است که فراگیر بودن شهدا از تمامی اقشار نشان از همین مقوله است.

امام‌جمعه کومله با اذعان به اینکه فلسفه حضور شهدای گمنام نجات انسان است بیان کرد: استقامت در راه دین حجت شهداست و امروزه در بسیاری از کشورها وصیت شهدای ما خوانده می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع روحانیون و طلاب خاطرنشان کرد: تذکر صریح رهبر در ارتباط با خطرات رابطه با امریکا به دلیل احساس خطر ایشان است.

سلیمانی با تأکید بر اینکه باید مراقب تغییر افکار باشیم افزود: متأسفانه برخی مسئولان حرف‌هایی می‌زنند که رعب و وحشت دشمنان نسبت به ما را کمرنگ می‌کند و دشمن را به‌یقین می‌رساند که انگار تحریم‌ها اثر کرده است و این بعث جریح تر شدن دشمن برای هتاکی بیشترش می‌شود.

وی بابیان اینکه انسان نباید نسبت به مجاهدت‌ها و خوبی‌های خود بنازد اظهار داشت: گاهی اوقات خوبی‌های خواص آن‌ها را از حقیقت بازمی‌دارد و شیطان پاکیزه و مهذب بود ولی به پشتوانه خوبی‌های خود، خوبی را زیر سؤال برد و از درگاه خدا رانده شد.

وی بابیان اینکه امروز برخی با نام رهبری تیشه به ریشه رهبری و ولایت می‌زنند افزود: برخی‌ها امروز با نام امام و با استعاره از مکتب امام، منسجمات امام را به شبهات تبدیل کرده و با استفاده از جملات منسوب به امام بچه‌های بسیجی را زده و امریکا را یک رژیم دلسوز برای ملت‌های مستضعف نشان می‌دهند.

امام‌جمعه کومله با اذعان به اینکه باید خوبی‌ها با ولایت سنجیده شود افزود: شهدا حجت را برما تمام کردند و اولین حجت ، استقامت در راه دین خداست.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است