پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۲۲
آخرین اخبار
9 اردیبهشت 1395 ، ساعت 19:39 2,240 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13913
محمدحسین قربانی در جمع شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان آستانه‌اشرفیه :

شوراهای اسلامی خط مقدم تعامل مردم با مسئولین هستند./رویکرد شهرستان در سال ۹۵ متفاوت‌تر از سالهای گذشته خواهد بود

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت : شوراهای اسلامی خط مقدم تعامل مردم با مسئولین هستند.
به گزارش  جلال شرق ، محمدحسین قربانی که به مناسبت ۹ اردیبهشت سالروز تأسیس شوراهای اسلامی سخن می‌گفت بابیان اینکه انتظار داشتیم که جلسه‌ای باشکوه بهتر و حضور حداکثری اعضای شورا برگزار شود افزود : هر میزان شوراها تقویت شوند عملکرد مسئولین و صفا و صمیمیت آنان در نزد مردم در اجرای پروژه‌های عمرانی بهتر خواهد بود.
سخنگوی گروه بهداشت و درمان مجلس به تقویت ارتباط صمیمی دهیاران و شوراهای اسلامی با بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر اشاره کرد و اظهار کرد: نوع تعامل و ارتباط بین بخشداران و شوراها می‌تواند انجام کارها را تسهیل کند.
وی بابیان اینکه رویکرد ما در سال ۹۵ متفاوت از سال ۹۴ خواهد بود و این نوع تفکر را فرماندار و بخشداران ما نهادینه خواهند کرد یادآور شد: بخشداران ما با توجه به فصل زراعی باید فعال‌تر و در قالب دیپلماسی کار اداری خارج و کارها را در کنار کشاورزان پی گیری کنند.
قربانی شوراهای اسلامی را یک مجلس قانون‌گذاری محلی نام برد و خاطرنشان کرد : همان اختیاراتی که اعضای شورای شهر در مرکز شهردارند همان را نیز شوراهای اسلامی روستا دارند .
نماینده مجلس گفتمان بین اعضای شوراهای اسلامی و ترسیم مسیرها و چالش‌های فرا روی شوراهای اسلامی را برای اجرای قانون شوراها ضروری دانست و گفت: با رویکرد گفتمان می‌توان چالش‌ها را شناسایی و نمایندگان مجلس در رفع مشکل‌ها بتوانند رفع اثر کنند.
وی تصریح کرد : با تلاش و کوشش و نشست‌های متعدد با حضور کارشناسان وزارت کشور و مسئولین در بهره‌گیری از ظرفیت شوراها بتوانیم شورای اسلامی این شهرستان را سمبل قانونگذاری در کشور معرفی کنیم .
در این جلسه فرماندار آستانه‌اشرفیه با تبریک روز شورا به تلاش‌های دهیاران و شوراهای اسلامی در سطح مناطق روستایی خود اشاره کرد و گفت: تعامل دوسویه و حضور میدانی بخشداران در مناطق روستایی و بررسی مسائل آب زراعی از موارد موردنظر شورا و بخشداران بوده است.
رحیم حیدری افزود : ما هیچ‌گاه درراه پیشرفت و توسعه روستا و برای آگاهی بخشی مردم از جایگاه شوراها نشست‌های متعددی را در طول سال برگزار می‌کنیم و دهیاران و اعضای شوراهای شهر و روستا تلاش خود را برای رفع مشکلات مردم به کارمی برن‌اند.
در این مراسم که حجت‌الاسلام محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه نیز حضور داشت به تعدادی از اعضای شوراهای اسلامی بندر کیاشهر و آستانه اشرفیه به رسم یاد بود لوح و هدایایی تقدیم شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است