یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۱۲
آخرین اخبار
22 اسفند 1394 ، ساعت 19:38 2,063 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12017
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه اعلام کرد:

شورای حفظ و گسترش زبان فارسی در آستانه‌اشرفیه تشکیل می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه در مراسم ویژه فاطمیه دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: شورای حفظ و گسترش زبان فارسی در این شهرستان تشکیل می‌شود.
به گزارش جلال شرق، مظاهر زمانی با تسلیت سالروز فخر آفرینش فاطمه مرضیه (س) به رویکرد دانشگاه درزمینهٔ توسعه فرهنگی اشاره و اظهار کرد: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد در نظر دارد برنامه‌هایی را با توجه به سیاست‌های کلی و فرهنگی که موردنظر مقام معظم رهبری و برنامه‌های مدون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است به‌طور مستمر و مداوم پی گیر و اجرا نماید.
وی افزود: این برنامه‌ها در حوزه عترت، حوزه قرآن، حوزه هنر و ادبیات و هم در حوزه مفاخر است که به‌ویژه در بخش مفاخر زبان فارسی است که ازجمله این برنامه‌ها، تشکیل شورای حفظ و گسترش زبان فارسی است.
زمانی خاطرنشان کرد: در این برنامه‌ها شخصیت‌های منطقه‌ای، استانی و هم شخصیت‌های کشوری که متخصص این امر هستند حضور خواهند داشت و از وجود آنان استفاده خواهیم کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: برای حفظ زبان فارسی به‌زودی کتابچه‌ای با فرمایشات رهبری در راستای زبان فارسی و ضرورت حفظ و نشر این زبان ملی به‌عنوان یک عامل وحدت ملی تدوین و انتشار خواهیم داد.
وی در خصوص مفاخر منطقه یادآور شد: حداقل پنج چهره بزرگوار منطقه به‌عنوان مفاخر که در تاریخ این مرزوبوم آمده است درباره زندگی آن‌ها کتابی تدوین و انشا الله در گام‌های بعدی مستندی از این عزیزان در حوزه فرهنگی تهیه خواهد شد.
مظاهر زمانی بابیان اینکه اگر دست در دست هم و در کنار هم باشیم به منزل مقصود خواهیم رسید اضافه کرد: باهم کار کردن و در کنار هم بودن باعث خواهد شد که بار مسئولیت فرهنگی خود را بهتر و زودتر به مقصد برسانیم.
وی در پایان از تشکیل مرکز مشاوره و مطب پزشکی به‌عنوان برنامه اقتصادی دانش‌بنیان و تبدیل زیرزمین دانشگاه به سالن ورزشی و کارگاه دانش بینیان حوزه ورزش در آینده نزدیک خبر داد.
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با اظهار تأسف از عدم پیشتازی دانشگاه‌ها در مقابله با تهاجم‌های فرهنگی گفت: متأسفانه در کل دانشگاه‌های کشور هنوز ما در این راه یک استراتژی مشخص درراه مقابله با بسط و گسترش تهاجم فرهنگی نداشته‌ایم.
محمدحسین قربانی با تأکید بر درگیر شدن دانشجویان درباره مسئله تهاجم فرهنگی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: باید تلاش کرد که دانشجوی ما احساس وظیفه در مقابله با تهاجم فرهنگی کند و همراه و همگام با مسئولین در خنثی‌سازی برنامه‌های فرهنگی دشمن اثرگذار باشد.
نماینده منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وقتی دانشجویان ما درگیر این موضوع باشند ما می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم یادآور شد: تفکرات آزاداندیشی را که مدنظر مقام معظم رهبری است باید در دانشگاه‌ها پررنگ‌تر کنیم.
وی تأکید کرد: من معتقدم دانشگاه‌های کوچک ما هم می‌توانند به‌اندازه دانشگاه‌های بزرگ کشور اثرگذار باشند. احساس هویت دادن به دانشجویان از سوی دانشگاه‌ها می‌تواند با برپایی کرسی‌های آزاداندیشی فضای گفتمان را فراهم کنیم و باید باور کنیم که دانشجویان ما خلاق‌تر، پویاتر و اثرگذارتر از گذشته هستند.

در ادامه این مراسم مدیر حوزه علمیه اهل بیت گفت:  اگر می خواهیم جامعه ای را بچرخانیم و مردم را هدایت کنیم باید بگوییم  بسم الله الرحمن الرحیم و  باید بسم الله الرحمن الرحیم را در جامعه جاری کرد.

حجت الاسلام رضوانی فر با اشاره به سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) افزود : فاطمه زهرا (س) الگوی انسانیت است و سیره فاطمه مرضیه را باید براساس رضایت خدا تعریف کرد.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است