یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
9 مهر 1394 ، ساعت 18:46 833 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3738
رئیس اداره اطلاعات آستانه‌اشرفیه:

شورای فرهنگ عمومی یک شورای تشریفاتی نیست

به گزارش جلال شرق ، رئیس اداره اطلاعات آستانه‌اشرفیه در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان گفت: شورای فرهنگ عمومی یک شورای تشریفاتی نیست و قوی‌ترین مرکز برنامه‌ریزی فرهنگ عمومی در بخش نظری و عمومی است.
وی با اظهار رضایتمندی از ادامه فعالیت شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: پس از مدت‌ها یک موضوع مهمی که در این شهرستان مغفول مانده بود با حضور حجت‌الاسلام ساجدی امام‌جمعه این شهرستان در حال پویایی و حرکت است.
این مقام مسئول افزود: با عنایت به فرارسیدن ایام محرم‌الحرام جا دارد که در اولین نشست این شورا در سال جاری درباره ساماندهی و ملزومات ماه محرم جلسه‌ای به این امر اختصاص و با دیدگاه فرا شهرستانی درباره آن بحث و تصمیم‌گیری شود.
وی با تأکید این نکته که باید از پدیده‌های فرهنگی که احتمال بروز آسیب‌های اجتماعی را دارد در این‌چنین نشستی بررسی و آن‌ها را تبدیل به فرصت کرد و از آسیب‌های اجتماعی آن جلوگیری کرد.
رئیس اداره اطلاعات آستانه‌اشرفیه جلسات مستمر و ماهانه این شورا را برای ساماندهی بهتر در حوزه فرهنگ ضروری دانست و یادآور شد: آسیب‌های اجتماعی در حوزه فرهنگی باید از سوی نهادهای فرهنگی تدوین و از امروز چشم‌انداز و برنامه راهبردی آن را مشخص کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: اگر در شورای فرهنگ عمومی چشم‌انداز راهبردی نداشته باشیم و اهداف مشخصی را دنبال نکنیم نمی‌توانیم ادعای چهارمین شهر مذهبی کشور را داشته باشیم.
وی ضمن انتقاد به روابط عمومی‌های ادارات و نهادهای این شهرستان خاطرنشان کرد: به‌جز اندکی از روابط عمومی‌های شهرستان بقیه ضعیف عمل کرده و تبلیغات محیطی شهرستان نیز باید بافرهنگ دینی و مذهبی شهر آستانه‌اشرفیه سنخیت داشته باشد.
این مقام افزود: بررسی ویژگی‌ها و معضلات شهر و روستا در بهبود کار ما تأثیرگذار است و باید به سیاست‌های فرهنگی و ابلاغی از استان به کشور دسترسی داشته تا بهره‌گیری بهتری از چنین نشست‌هایی داشته باشیم.

IMG_6988 IMG_6991 IMG_6993 IMG_6994 IMG_6998

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است