پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۰۷
آخرین اخبار
7 فروردین 1395 ، ساعت 20:27 722 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12588
رئیس اداره‌ی شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد:

صید بیش از ۱۱ هزار قطعه ماهیان مولد استخوانی در سفیدرود

رئیس اداره‌ی شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه از صید بیش از ۱۱ هزار قطعه ماهیان مولد استخوانی در سفیدرود خبر داد.
به گزارش جلال شرق، حمیدرضا سلیمانی در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق بابیان این خبر گفت: این تعداد از ماهیان مولد از تاریخ ۲۱ اسفند تاکنون در دهانه‌ی سفیدرود توسط شرکت طرف قرارداد با اداره‌ی کل شیلات تحویل مراکز تکثیر، بازسازی ذخایر آبزیان گردید.
وی با اشاره به بازدید اسحق شعبانی مدیرکل شیلات استان گیلان از محل صید ماهیان مولد در دهنه‌ی سفیدرود بندر کیاشهر اظهار کرد: این تعداد از ماهیان مولد توسط ۳۰ نفر از صیادان بومی محلی و عوامل اجرای شامل محیط‌زیست، حفاظت آبزیان، کارشناسان مرکز تکثیر و پرورش و شیلات آستانه‌اشرفیه تاکنون صیدشده است که تحویل مراکز تکثیر شهید انصاری رشت و یوسف پور سیاهکل گردیده است.
سلیمانی به صید بیش از ۶۰۰ تن ماهی استخوانی شامل ماهی سفید، کفال و کپور از آغاز صید ماهیان استخوانی در دریای خزر که از ۲۰ مهر در سواحل ۳۷ کیلومتری بندر کیاشهر خبر داد و گفت: این تعداد از ماهیان توسط ۱۱ پره‌ی صیادی و نزدیک به هزار نفر از صیادان صید و به بازار عرضه‌شده است که ارزش اقتصادی آن بالغ‌بر ۹۰ میلیارد ریال می‌باشد.
رئیس اداره‌ی شیلات آستانه‌اشرفیه همچنین از صید ۱۵ قطعه‌ی ماهیان غضروفی توسط ۲ صیدگاه ماهیان خاویاری و پره‌های صیادی بندر کیاشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: این تعداد از ماهیان غضروفی دارای ۴۵ کیلوگرم خاویار بوده که جهت تکثیر و تولید بچه ماهی تحویل مرکز تکثیر بازسازی ذخایر ماهیان خاویاری شهید بهشتی رشت گردید.
لازم به یاد آوریست که مدیرکل استان گیلان به همراه نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، فرماندار و جمعی از مسئولین استان و شهرستان روز گذشته از محل فعالیت صید ماهیان مولد استخوانی بازدید و از نزدیک با عملیات و نحوه‌ی صید و انتقال ماهیان مولد آشنا شدند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است