چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۵۴
آخرین اخبار
16 آبان 1394 ، ساعت 15:37 1,302 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6158
طاهری تأکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت تئاتر برای به تصویرکشیدن مناسبت‌های مذهبی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است ظرفیت هنر تئاتر برای به تصویر کشیدن واقعه کربلا ظرفیتی مناسب است که به راحتی در ذهن جامعه جای می‌گیرد.

به گزارش جلال شرق ،سیدعلی طاهری  با اشاره به ظرفیتی که هنر تئاتر برای به تصویر کشیدن واقعه کربلا دارد، گفت: از آنجایی که هنرهای نمایشی ماندگاری بهتری در ذهن جامعه دارد، باید از این ظرفیت برای به تصویر کشیدن واقعه کربلا و سایر وقایع مذهبی استفاده کرد.

نماینده مردم گرگان وآق قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طبیعتا مراسم‌ آیینی و سنتی باید تقویت شوند تا اتفاقات مهم تاریخی و مذهبی به فراموشی سپرده نشوند.

وی افزود: متأسفانه برخی اتفاقات مذهبی که آثار معنوی قابل توجهی در جامعه دارند، به سمت کمرنگ شدن پیش رفته‌اند که هنرهای سمعی و بصری مثل هنرهای نمایشی و تئاتر می تواند یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ این وقایع باشد.

طاهری به نقش مسئولان و متولیان حوزه فرهنگ اشاره و عنوان کرد: متأسفانه شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای شده که برخی حرکت‌های خودجوش مردمی برای اجرای نمایش‌های آیینی کم شده است، از این رو باید مسئولان رویکردی برای ترغیب گروه‌ها برای اجرای این نمایش‌ها اتخاذ کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با تمام این تفاسیر داغ واقعه کربلا همواره تازه است و مردم به خودی خود هم تمایل به اجرای نمایش‌های مذهبی دارند و هم تماشاچیان بسیاری برای تماشای این گونه مراسم ها در سالن های تئاتر حضور پیدا می کنند.

به گزارش خانه ملت، شورای نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی تعداد نمایش‌های مذهبی که برای اجرا در مهر و آبان ۱۳۹۴(ماه محرم) مجوز گرفته‌اند را ۱۲ اجرای صحنه‌ای و ۲ نمایشنامه خوانی معرفی کرد./

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است