چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
19 مهر 1395 ، ساعت 12:19 1,995 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :22834
امام‌جمعه بندر کیاشهر:

عاشورا تقابل همه‌ی ارزش‌ها در برابر همه‌ی پلشتی‌ها در سایه‌سار ولایت است+تصاویر

 

امام‌جمعه بندر کیاشهر در هشتم روز از ماه محرم‌الحرام در توصیف عاشورا گفت: عاشورا تقابل همه‌ی خوبی‌ها و ارزش‌ها در برابر همه‌ی پلیدی‌ها پلشتی‌ها در سایه‌سار ولایت است

به گزار ش جلال شرق ، حجت‌الاسلام کریمی که برای حضور در مراسم عزاداری مردم دهستان دهکا شرکت کرده بود در گفتگو با جلال شرق با تسلیت و تعزیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: یکی از رویکردهای امام حسین (ع) به‌عنوان رهبر و مقتدای قیام کربلایی خود، استفاده از همه ظرفیت‌های موجود تحت هر شرایطی در کربلا است.

وی اظهار کرد: ازجمله ظرفیت‌هایی که در کاروان سیدالشهدا توجه خاصی به آن شد ظرفیت وجود جوان است، انگیزه دادن، میدان دادن به جوان و توجه به شورونشاط و انگیزه جوانی، در کربلا به احسن وجه به منصه ظهور رسید.

آن شور همراه باشعور جوانی که سیدالشهدای در کربلای معلا خود و در آن نهضت همیشه ماندگار خود طراحی و دنبال کردند ما امروز همان رویکردها را و با استفاده از همه ظرفیت‌ها و نگاه به سیدالشهدا خاصه ظرفیت جوانان در عرصه‌های مختلف بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز جوانان ما چه در اوان انقلاب اسلامی چه با حماسه‌های که در دوران دفاع مقدس کردند و پس‌ازآن حضور در عرصه‌های مختلف ازجمله در قالب مدافعان حرم حضرت زینب کبرا (س) مشاهده می‌کنیم و درخشانی حضورشان را در عرصه‌های علمی، اجتماعی، مباحث تربیتی و تعلیم و آموزش و فنّاوری و غیرو… و ما این آموزه‌ها را از امام حسین آموختیم.

و در نظام ما همه جریانات سیاسی ما با افکار و سلایق مختلفی که دارند اما این بنا رادارند که فضای ایجادشده برای جوان را تقویت کنند تا مراحلی که در شأن جوان غیرتمند ایرانی است بتوانیم در عرصه مختلف به پیشرفت‌هایی بزرگ برسیم.

وی عاشورا تقابل همه خوبی‌ها و ارزش‌ها در برابر همه پلیدی‌ها و پلشتی‌هاست در سایه‌سار ولایت نام برد و تصریح کرد: ما زمانی می‌توانیم عاشورا داشته باشیم و با عاشورا زندگی کنیم که مصداق کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا باشیم در سایه‌سار ولایت آن ارزش‌های یک جامعه اسلامی و ایرانی و انسانی را انشا الله پایه‌گذاری کنیم و تداوم ببخشیم.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است