جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
آخرین اخبار
30 شهریور 1394 ، ساعت 13:57 669 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2940
فرماندار آستانه‌اشرفیه:

عدم حضور مدیران بعضی از دستگاه‌ها در شورای آموزش‌وپرورش قابل توجیه نیست

فرماندار آستانه‌اشرفیه پیش از ظهر امروز در نشست مشترک شورای آموزش‌وپرورش شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: عدم حضور مدیران بعضی از دستگاه‌ها در شورای آموزش‌وپرورش قابل توجیه نیست.
به گزارش جلال شرق ، حسین اسماعیلیان بابیان این نکته که در بعضی از نشست‌ها حضور مسئول اداره الزامی است و قابل تفویض نیست اظهار داشت: جا دارد که در نشست‌های شورای آموزش‌وپرورش در بخش برون‌سازمانی و درون‌سازمانی توجه بیشتری شود.
فرماندار آستانه‌اشرفیه خاطرنشان کرد: حضور دانش آموزان برای نماز به‌ویژه در نماز جمعه احتیاج به یک نوگرایی دارد وبا کارکرد فرهنگی می‌توانیم از ظرفیت مدارس برای اقامه نماز استفاده کنیم.
اسماعیلیان تصریح کرد: اگر نماز را در مدارس جدی نگیریم خیلی از مسائل ما تغییر نمی‌کند زیرا باور داریم، تحقق اولین حکومت صالحان اقامه نماز است.
وی تقارن هفته دفاع مقدس را با آغاز سال تحصیلی فرصتی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و افزود: باید شرایط آموزشی مدارس را طوری برنامه‌ریزی کنیم که از هرگونه گفتمان غیر مرتبط با آموزش و مدارس پرهیز شود.

IMG_5782
رئیس آموزش‌وپرورش آستانه‌اشرفیه با ارائه داده‌های آماری از وضعیت دانش‌آموزی این شهرستان گفت: بالغ‌بر ۲ هزار ۶۲۰ نفر در متوسطه اول و یک هزار و ۶۶۲ نفر در متوسطه دوم و در بخش پیش‌دبستانی ۵۶۱ نفر و در بخش هنرستان، کاردانش و فنی و حرفه‌ای ۷۲۸ نفر آغاز سال تحصیلی را شروع می‌کنند.
اسماعیل همایونی افزود: ۱۰۲ آموزشگاه با ۹ هزار و ۷۳۴ دانش‌آموز در این شهرستان آماده سال تحصیلی هستند که از این تعداد ۵ هزار و ۱۴ نفر در مقطع ابتدایی مشغول تحصیل هستند.

IMG_5777
مدیر آموزش‌وپرورش بندر کیاشهر نیز تعداد کلاس‌های مقطع ابتدایی این بخش را ۱۰۷ کلاس با ۱ هزار و ۹۰۵ دانش‌آموز نام برد که در بخش متوسطه اول ۱ هزار ۴۰ نفر و در متوسطه دوم ۶۵۷ نفر سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد.
ناصر رحیمی نژاد کل دانش آموزان بخش بندر کیاشهر را ۴ هزار ۲۹۶ نفر با ۲۷۸ کلاس در س نام برد و افزود: ۲۲۵ نفر در پیش‌دبستانی دولتی و ۲۶۸ نفر در غیردولتی و ۲۹ نفر کودک استثنایی با ۸ کلاس درس مهر را آغاز خواهند کرد.
امام‌جمعه بندر کیاشهر بابیان اینکه هرچقدر ما هزینه علمی کنیم نوعی سرمایه‌گذاری بزرگ انجام دادیم گفت: تعدادی از مدارس بخش بندر کیاشهر ازلحاظ سخت افزاری و ظاهری مطلوب نیست که همت بیشتر مسئولین را می‌طلبد.

IMG_5792
حجت‌الاسلام محمدعلی کریمی افزود: به دلیل نبود تجهیزات آموزشی مناسب در آموزشگاه‌ها از وضعیت مناسبی برخوردار نیستیم و در مدارس غیردولتی نیز با بهره‌گیری از دبیران مرد در مدارس دخترانه متوسطه ما جای حرف داریم.
در این نشست مشترک، بخشداران و شهرداران شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، رئیس شورای شهر و شهرستان و کارشناسان حوزه آموزشی و پرورشی دیدگاه‌ها و مسائل مبتلابه آموزشی شهرستان را بیان کردند.

IMG_5767 IMG_5771 IMG_5772 IMG_5775 IMG_5783

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است