دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
10 مرداد 1401 ، ساعت 13:29 251 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71693

عدم نظارت حلقه مفقوده بر تخلفات نانوایان / تیم نظارتی محلی در روستا و شهر تشکیل می شود

ستاد تنظیم بازار توزیع آرد و پخت نان با حضور اعضای ستاد در دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه برگزارشد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق،  درستاد تنظیم بازار و توزیع آرد و پخت نان که در دادگستری شهرستان برگزارشد محمد حسن خواه ؛ معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار از افزایش سرانه و سهمیه آرد با هماهنگی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به مقدار ۸۱۰۰ کیسه گفت : در تلاش هستیم که سهمیه ۳۸ نانوایی برای خدمات بیشتر به مردم اضافه شود که با این اقدام هم افزایش سهمیه آرد و هم افزایش زمان پخت را خواهیم داشت .

مهرداد محمدی ؛ رییس جهاد کشاورزی از پایش نانوایی ها گفت و افزود: آرد تخصیصی در سه مرحله درماه توزیع می شود و به منظور نظارت بیشتر با ماشین حمل آرد نماینده جهاد برای توزیع آرد به نانوای ها همراه است .

وی با بیان اینکه وجود کارت خوان های نانوایی ها نسبت به شهرستان های دیگر کمتر است خواستار پی گیری این امر از سوی مسئولین ذی ربط شد و اینکه اتحادیه مشخصات کامل با شماره تماس نانوایان را برای عضویت در کانال اطلاع رسانی در اختیار جهادکشاورزی قرار دهد.

مجید تاج الدینی ؛ دادستان شهرستان آستانه اشرفیه عامل افزایش تقاضا نان را افزایش قیمت برنج و آزاد سازی قیمت درسایر بخش دانست و تصریح کرد:با افزایش تقاضا افزایش سرانه و اصلاح و بازنگری را داشته که سهمیه بازنگری و اصلاح شده به استان نیز ارسال خواهد شد و براساس تصمیم ستاد استانی افزایش سرانه و سهمیه افزایش داده می شود تا افزایش تقاضا را پوشش دهد.

وی عدم نظارت را حلقه مفقوده بر تخلفات نانوایان بیان کرد و افزود: نظارت از زمان تحویل آرد کارخانه تا واحد خبازی و از این واحد تا پخت باید نظارت وجود داشته باشد .

تاج الدینی مردم را بهترین ناظر در کمک به دستگاه های دولتی عنوان کرد و گفت: شیوه نامه نظارتی در استان به زودی تدوین می شود ودستورالعمل به شهرستان ها ابلاغ می شود و تاز مان ابلاغ دستورالعمل استانی از مردم باید کمک گرفت که جزییات هر واحد خبازی(زمان پخت و…) دریک بنر بزرگ تهیه و در جلوی دید مردم قرارداده شود تا مردم تخلف هر واحد را دانسته و با شماره زیر نویس(تماسی و مجازی ) به همراه مستند تخلفات اعلام کنند.

دادستان شهرستان آستانه اشرفیه با اشاره به حسن نظارت جمعی و همگانی از تشکیل تیم مشترک بمنظور نظارت گفت و افزود: نماینده ای از محل برای نظارت درامورات خبازی باید باشد، تیم مشترک در هر محل تشکیل شود که اعضای آن نماینده جهاد ، نماینده اداره صمت ، دهیار (در روستا )_اتحادیه ( درشهر) و یک نماینده از بسیج اصناف باشد تا نظارت کامل صورت گیرد و هر نوع مشکل از سوی این تیم رصد و انعکاس داده شود.

وی در خصوص مجهز بودن نانوا ها به دستگاه کارت خوان و رعایت بهداشت گفت : همه نانوایان ۷ الی ۱۰ روز فرصت مجهز شدن به دستگاه کارت خوان دارند همچنین بهداشت مکلف است از واحد‌های صنفی به منظور بسته بندی نان بازدید و نظارت داشته باشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است