سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
20 سپتامبر 2015 ، ساعت 16:10 710 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2930
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر:

عربستان شایستگی عنوان خادمین شریفین را ندارد

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با توجه به جنایت اخیر عربستان در بمباران شهرهای یمن و کشته شدن جمعی از زائران بیت‌الله الحرام در حادثه اخیر مکه مکرمه گفت: عربستان شایستگی عنوان خادمین شریفین را ندارد
محمدحسین قربانی عصر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار جلال شرق اظهار داشت: در زمان برگزاری مراسم حج، اقوام و قومیت‌های مختلف مسلمان از سراسر دنیا در مکه حضور دارند آنگاه عربستان با بمب‌های اهدایی امریکا مسلمانان یمنی را قتل و عام می‌کند.
وی در خصوص حادثه مکه مکرمه افزود: جا دارد که تدبیر لازم از سوی حاکمان عربستان برای مسلمانان در نظر گرفته شود ولی تا امروز تجربه ثابت کرده است که حاکمان عربستان این توانمندی و این شایستگی را تحت عنوان خادمین حر مین شریف ندارند.
سخنگوی گروه بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بی‌تجربگی، بی‌تدبیری و کم‌کاری‌های دولت عربستان باعث شده است که ما آلان شاهد حملات وحشیانه عربستان به کشور مسلمان یمن و هم‌چنین شاهد تلفات زائران در حرم امن الهی باشیم.
قربانی بابیان اینکه حادثه مکه عمد یا غیرعمدی باشد جای بحث دارد خاطرنشان کرد: آنچه برای همگان آشکار است عدم توانمندی عربستان را در مدیریت کردن جریان حج نشان می‌دهد و یکی از دلایل ضعف مدیریت دولت عربستان می‌تواند سقوط جرثقیل در اطراف کعبه باشد.
وی تصریح کرد: همه کشورهای مسلمان باید نسبت به مواضع خصمانه عربستان نسبت به کشتار دیگر مسلمانان یمنی و عدم مدیریت حر مین شریفین از خود حساسیت نشان دهند.
قربانی بابیان این نکته که این تلفات برای جهان اسلامی قابل‌قبول نیست یادآور شد: باید با توجه به حوادث یک دهه اخیر در عربستان که برای زائران بیت‌الله الحرام به وقوع پیوست اجماعی از کشورهای اسلامی تشکیل تا از تجربیات همه‌ی کشورهای اسلامی برای مدیریت حرمین شریفین استفاده گردد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. اصغر اصغری :

    دکتر جان اگه همه جا شایستگی رو در نظر میگرفتن که خیلی ها به خیلی مقام ها نمیرسیدند، شاید شما هم ….
    اصلا ولش کن