چهارشنبه, ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۴۱
آخرین اخبار
1 آبان 1394 ، ساعت 11:25 1,914 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5062

عزاداری غیر متعارف ماه محرم و سوء استفاده دشمنان – قمه زنی و تیغ زنی

هر ساله پس از ایام تاسوعا و عاشورا شاهد انتشار تصاویری نامناسب و خشن تیغ زنی، قمه زنی و خونمالی شده در رسانه های بیگانه هستیم. رسانه هایی که همواره تلاش دارند چهره ای خشن از مسلمانان و اسلام و به ویژه شیعیان نشان دهند.

به گزارش جلال شرق ، سال گذشته و فردای روز عاشورا،گزارش های مغرضانه برخی رسانه های معروف خارجی، پوشش وسیعی در سراسر جهان داشت که از آنجمله، «عکس روز» یورونیوز با موضوع “عزاداری غیرمتعارف یک شیعه” و گزارشی بود که رویترز منتشر کرده و بخش هایی از آن(خصوصا عمده تصاویر مربوط به آن) در ادامه فقط به یک و دو نمونه خواهد آمد

خبرگزاری رویترز در آن گزارش و به بهانه پوشش خبری عزاداری عاشورا در سراسر جهان (که از عنوان “فستیوال عاشورا” نیز برای آن استفاده کرده بود)، تصاویری را منتشر نموده که اکثریت آنها، مراسم قمه زنی و تیغ زنی را شامل می گردید. جالب اینکه این بنگاه خبرپراکنی، برای اغراق هرچه بیشتر، تصاویر خشن از قمه زنی سال های گذشته را هم در میان تصاویر مخابره شده خود، قرار داده بود.

یادآور می شود که بارها از مخالفت علمای اعلام با آیین های بدعت آمیز قمه زنی، تیغ زنی و امثالهم، نوشته ایم و در چندین خبر و گزارش(در اندیشه اسلام آباد غرب) آوردیم که امام صادق – علیهِ السَّلام – می فرماید: «یا مَعْشَر الشِّیعَهِ إنَّکمْ قَدْ نُسِبْتُمْ إلَینا کونُوا لَنا زَیْناً وَلا تَکونُوا عَلَیْنا شَیْناً» یعنی «ای شیعیان، شما به ما منسوب هستید، پس مایه زینت ما باشید نه مایه آبرو ریزی ما» و باز به حرمت اینگونه مراسم توسط ولی امر مسلمین و مراجع عظام تقلید و …. اشاره کردیم. دراینجا هم باید اشاره نماییم که خداوند متعال در قرآن مى فرماید:

وَ مَنْ یَتَعّد حُدود اللّه فَقَد ظَلَم نَفَسه؛ یعنی: «هر کس از حدود الهى تجاوز کند بر نفس خویش ظلم کرده است».

به قول شاعر:

کى گفت‏ حسین ، بر سر خویش بزن؟ با تیغ، به فرق خویشتن نیش بزن

تیغى که زنى بر سر خود،اى غافل بر فرق ستمگران بد کیش بزن

درادامه، تصاویر منتشر شده توسط رویترز با عنوان عزاداری مسلمانان جهان را خواهید دید.

تأکید می کند که برخی از این تصاویر، دلخراش بوده و برای کودکان، نوجوانان و افراد دارای ناراحتی قلبی توصیه نمی گردد.

* گزارش و پوشش تصویری جهت دار رویترز از عزاداری مسلمانان ارائه گردیده بسیار ناراحت کننده است که پایگاه خبری جلال شرق  از انتشار آن به دلایل  ابعاد روحی و روانی معذور می باشد.

کودک عزادار در مراسم عاشورا در “یانگون” برمه

زنان عزادار در مراسم عاشورای استانبول
تیغ زنی یک عزادار در مراسم عاشورای “اوتار پرادش” در هند
عزاداری ظهر عاشورا در کربلا
یک عزادار حسینی در روز عاشورا در بیروت
قمه زنی در ظهر عاشورا در بغداد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است