پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۱۴
آخرین اخبار
18 فروردین 1395 ، ساعت 18:44 2,535 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12977
شهردار آستانه‌اشرفیه:

علت اصلی قطع درختان به خاطر کهولت سن و پایان عمر مفید آنان بود

به گزارش جلال شرق ، شهردار آستانه‌اشرفیه عصر امروز در یک مصاحبه رسانه‌ای درباره قطع ۳۷ اصله درخت چنار در خیابان شهید بهشتی گفت: علت اصلی قطع درختان به خاطر کهولت سن و پایان عمر مفید، نافرم بودن و خطر سقوط و داشتن گره‌ها در ارتفاع بالا و توخالی بودن پای درخت و پوسیده بودن آن است
وی اظهار کرد: در بررسی‌های ۱۳ گا نه ای که انجام گرفت و چون این درختان علاقه زیاد و تمایل به سمت آب‌دارند اکثر مسیرهای فاضلاب را پر کردند و به خاطر ریشه‌های قطوری که دارند باعث می‌شود سطح آسفالت و موزاییک را بالا می‌آورند
سلیمانی نزدیک بودن به مغازه‌ها و خانه‌های مسکونی که اکثراً خسارت‌های هنگفتی را برای ما و شهروندان ایجاد می‌کرد برشمرد و افزود: بخش دیگری از درختان چنار در داخل کابل‌ها ی برق رفته و مدت‌های مدیدی رشد کرده بودند و در زمان بارندگی باعث می‌شد که برق‌گرفتگی ایجاد کند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل ، تنومند شدن درختان بود که ۳۰% عرض پیاده‌روی خیابان را اشغال کرده بودند و حتی دو ماشین معمولی هم می‌خواستند از بغل هم رد شوند آیینه به آیینه می‌خوردند.
شهردار آستانه وجود درمانگاه‌های خصوصی، بانک‌ها وادارات را که باعث پرتردد بودن این خیابان شده بود از دیگر مواردی نام برد که منتج به قطع درختان شد.
وی بابیان اینکه ما آمدیم قسمتی از پیاده‌روها را کم کردیم و خیابان را افزایش دادیم افزود: امکان این‌که ما بیایم در موازات این خیابان، خیابان‌های موازی استفاده کنیم اصلاً امکان‌پذیر نبود به این خاطر تنها راهی که برای ما می‌ماند همین‌که این خیابان را با قطع درختان تعرض کنیم.
و ی در پایان ادامه داد: سه دلیل برای قطع درختان داشتیم و تنها راهی که برای شهرداری می‌ماند قطع درختان بود چون هم‌بار مالی آن‌چنانی برای ما نداشت و هم ما در شرایطی نبودیم که قدرت خرید تجاری را در اطراف خیابان داشته باشیم..

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است