چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۰۲
آخرین اخبار
23 مرداد 1394 ، ساعت 14:31 812 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1485
امام جمعه آستانه‌اشرفیه:

عملکرد رسانه ملی جای انتقاد دارد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خود از رسانه ملی به دلیل عدم ارائه اطلاعات شفاف گلایه و انتقاد کرد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی افزود: فراوانی شبکه‌های ماهواره‌ای و آنتن‌های بیگانه در جامعه به بیش از ۷۰ درصد رسیده است و بعضی‌ها هم به دلیل رصد کردن مسائل سیاسی از آنتن‌های بیگانه استفاده می‌کنند.
خطیب نماز جمعه اظهار کرد: رسانه ملی باید اخبار داخل و خارج از کشور را به‌اندازه موردنیاز مخاطبان خود انعکاس دهد تا نیاز نباشد افراد برای به دست آوردن اطلاعات موردنیاز روز خود به آنتن‌های بیگانه گرایش پیدا کنند.
وی تصریح کرد: اگر فراوانی ماهواره‌ها را یک آسیب اجتماعی می‌بینیم باید بر روی مردم سرمایه‌گذاری کنیم و اگر رسانه ملی به‌گونه‌ای باشد که مردم اطلاعات خود را بی‌طرفانه از این رسانه دریافت کنند حتماً عده‌ای به سمت ماهواره‌ها نخواهند رفت.
حجت‌الاسلام ساجدی موجودیت یک رسانه را پیام‌رسانی آن دانست و با اشاره گرامیداشت روز خبرنگار گفت: یکی از مهم‌ترین مسایلی که رسانه‌ها باید به آن توجه کنند این است که ازلحاظ کمی و کیفی اعتماد مخاطبین خود را بیش از گذشته جلب کنند.
وی شهرستان آستانه‌اشرفیه را در بخش رسانه‌ای استان بسیار خوب توصیف کرد و اظهار داشت: ظرفیت‌های بالقوه‌ای که این شهرستان در بخش رسانه‌ای شهرستان، استان و کشور دارد باید از این ظرفیت‌ها برای رشد و تعالی شهرستان بهره برد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به‌روز جهانی مساجد اشاره کرد و ادامه داد: یکی از محورهای فرهنگی این شهرستان تقویت پایگاه فرهنگی مساجد به محوریت روحانیت است تا در سایه حمایت و پشتیبانی مردم غنای بیشتری به مساجد شهر و روستا ارائه دهیم تا زمینه نسلی متعهد را فراهم‌سازیم
حجت‌الاسلام ساجدی به کودتای آمریکایی ۲۸ مردا د علیه دولت ملی مصدق اشاره کرد و گفت: یکی از جنایت‌های امریکا علیه ملت ایران که هرگز از خاطره ملت ایران محو نمی‌شود کودتای آمریکایی و صهیونیستی ۲۸ مرداد علیه دولت قانونی بود که سیطره ۲۵ سال حکومت پهلوی بر ملت ایران تحمیل کرد.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه درباره ۲۷ مرداد روز بازگشت آزادگان اظهار داشت: آنان که در دوران دفاع مقدس درنبرد با صدام به اسارت رفته بودند در سال ۶۹ پس از تحمل رنج‌های فراوان و با سربلندی به آغوش وطن بازگشتند.
حجت‌الاسلام ساجدی با تبریک ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر گفت: دختران امروز مادران فردای جامعه هستند که باید از ارزش‌های اخلاقی خود صیانت کنند زیرا دامن آن‌ها پرورش‌دهنده مردن بزرگ جامعه است.
وی وجود مبارک حضرت معصومه (س) را ایجاد پایگاه حوزه علمیه قم نام برد که این پایگاه تاریخی تشیع در دوران معاصر به یکی از بابرکت‌ترین حوزه شیعه در جهان تبدیل‌شده است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در بخش دیگر خطبه‌های خود عبودیت را لازمه عبادت دانست که سبب بندگی انسان به خداوند و در پیش گرفتن تقوا خواهد بود.
وی با اشاره به آیاتی از سوره بقره درباره سه گروه مومنان، کفار و منافقین گفت: فطرت و طینت اصیل انسانی یکی است ولی گاهی غبار روی فطرت انسان می‌نشیند و دعوت حق را نمی‌شنود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است