جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 آذر 1395 ، ساعت 20:37 562 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :24832

عمل به نیات واقفین از اهداف مهم اوقاف و امور خیریه است

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان گیلان گفت: عمل به نیات واقفین و نیکوکاران از اهداف و سیاست‌های اوقاف و امور خیریه است.

به گزارش جلال شرق ” مرتضی فخر موسوی ”  که در مراسم یاوران وقف و مراسم تجلیل از آنان در سالن اجتماعات حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف  سخن می‌گفت در گفتگو با خبرنگار جلال شرق با بیان اینکه نیات واقفین خیراندیش بر اساس نص صریح نظریه  خود واقف، در وقف نامه و براساس آن هزینه کرد صورت می‌گیرد.اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه همواره تلاش دارد تا بر اساس نیات واقفین خیراندیش در جهت هزینه درآمدهای ناشی از موقوفات عمل کند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان گیلان بابیان اینکه بیشتر درآمدهای موقوفات استان درزمینهٔ اجرای طرح‌هایی چون مهر تحصیلی ،مهر تندرستی ، برگزاری آئین‌های عزاداری ایام عاشورای حسینی ، کمک به نیازمندان و…هزینه می‌شود افزود: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری اداره اوقاف تلاش دارد تا امانت‌دار خوبی برای واقفین باشد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه حساب‌های اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: با راه‌اندازی این سامانه نهایت امانت‌داری در موقوفات خیرین صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه هزینه خارج از نیت واقفین امکان‌پذیر نیست.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان گیلان بابیان اینکه کلیه مراحل هزینه کرد حساب‌های اوقاف و امور خیریه از محل موقوفات خیرین در این سازمان قابل‌مشاهده است افزود: در این حساب‌های هیچ فردی نمی‌تواند دخل و تصرفی داشته باشد.

” فخر موسوی ” در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بقاع متبرکه اظهار داشت:  درصورتی‌که بقاع متبرکه دارای طرح جامع عمرانی باشند می‌توانند در آن‌ها کارهای عمرانی موردنیاز را انجام داد.

وی بابیان اینکه در سالهای اخیر اقدامات فرهنگی خوبی در سطح بقاع متبرکه استان گیلان صورت گرفته است ، افزود: بقاع متبرکه به‌عنوان قطب مهم فرهنگی نقش بسیار مؤثری در ترویج معارف دینی و فرهنگی در جامعه دارند.

فخر موسوی همچنین با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اظهار کرد:  امسال اداره اوقاف و امور خیریه استان گیلان  از محل نیات واقفین که منطبق با مسائل قرآنی بوده ، میزبان سی و نهمین دوره‌ی مسابقات سرا سری قرآن کریم بود.

وی تشکیل شوراهای فرهنگی در بقاع متبرکه را ازجمله برنامه‌های فرهنگی اوقاف و امور خیریه گیلان دانست و گفت: ایجاد تحول در حوزه فعالیت و برخورد خادمین و هیئت امناء بقاع متبرکه با زائرین و مجاوران از اهداف تشکیل شوراهای فرهنگی در بقاع متبرکه است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف استان گیلان با اشاره به لزوم ارائه خدمات بهتر به زائرین در بقاع متبرکه افزود: احداث سرویس‌های بهداشتی ، ایجاد فضای مناسب برای نمازگزاران، تجهیز بقاع متبرکه به تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از دیگر اقداماتی است تا واقفین رغبت بیشتری برای وقف در مکان‌های مذهبی از خود نشان دهند.

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است