سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۳۹
آخرین اخبار
20 آذر 1394 ، ساعت 16:11 2,149 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7772

عیادت خادمین آستان مقدس سلطان سید جلال‌الدین اشرف ( ع ) از سالمندان و معلولین لاهیجان

.در سالروز شهادت علی ابن موسی‌الرضا ( ع ) خادمین برادر آن امام همام پیش از ظهر روز آدینه در خانه سالمندان و معلولین لاهیجان حضور یافتند و از نزدیک با افراد نگه‌داری شده در این مرکز عیادت کردند.
به گزارش جلال شرق ، مسئول امور خادمین افتخاری حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ضمن ابراز خرسندی از دیدار و ملاقات با سالمندان شرق گیلان – در لاهیجان گفت: پس از دیدار و بازدید از سالمندان آستانه‌اشرفیه مترصد فرصت بودیم که این حرکت فرهنگی را ابتدا در شهرهای نزدیک انجام دهیم .
حسین ندیمی افزود : خوشحالیم که با استقبال جمع کثیری از خادمین توانسته‌ایم با پرچم متبرک به حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ( ع ) در این مکان‌ها حضور یابیم و دل سالمندان و معلولین را شاد کنیم .
مدیرعامل آسایشگاه سالمندان و معلولان لاهیجان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خانه سالمندان لاهیجان در سال ۱۳۷۳ در زمینی که از سوی آیت‌الله قربانی به ابعاد ۱۸هزار مترمربعا به سالمندان لاهیجان واگذارشده است فعالیت خود را شروع کرد.
غلامعلی قربانی افزود : در خانه سالمندان و معلولان لاهیجان ۷۳ نفر سالمند بستری است که با ۳۳ نفر کارکنان اعم پزشک ، فیزیوتراپ ، روانشناس، گفتار درمان ، پرستار امور مربوط به این سالمندان را پی گیری می‌کنند.
وی اظهار داشت : از این تعداد ۸ نفر سالمند آستانه‌اشرفیه ، ۶نفر املش ، ۲نفر چابکسر ، ۹ نفر از لنگرود هستند که تا امروز با حمایت‌های مردمی توانست روی پای خود بایستد و کمک بهزیستی هم در ماه مبلغ ۱۶میلیون تومان است این در حالی است که ماهانه مبلغ ۷۴ تا ۷۵ میلیون تومان هزینه‌های جاری نگه‌داری این سالمندان است.
قربانی ادامه داد: بعضی از افرادی که اینجا هستند خانواده‌های دست یک و دوم آن‌ها مرحوم شده‌اند و هم‌چنین حدود ۳۸نفر سالمند مفلس در اینجا داریم که توانایی مالی هم ندارند به این مرکز کمک کنند ولی بعضی‌ها هم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰هزارتومان به این مرکز کمک ماهانه می‌کنند.

IMG_4959 IMG_4963 IMG_4977 IMG_4980 IMG_4981 IMG_4986 IMG_4988 IMG_5000 IMG_5013

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است