پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۶:۵۷
آخرین اخبار
14 اردیبهشت 1395 ، ساعت 23:09 2,190 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14351

غرفه “از خزر تا اروند” حال و هوای دفاع مقدس را زنده کرد

سینمایی که احساسات مردم را برانگیخت/ ابتکار بسیج رسانه گیلان در نمایشگاه کنگره شهدای گیلان

غرفه “از خزر تا اروند” ابتکاری از سازمان بسیج رسانه گیلان است که احساسات مردم عاشق شهدای گلگون کفن استان را برانگیخت و روزانه پذیرای صدها علاقه‌مند به این عرصه است.

به گزارش جلال شرق به نقل از  روابط عمومی سازمان بسیج رسانه گیلان، همزمان با برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان گیلان، نمایشگاه “از خاتم تا منجی” با حضور نهاد و سازمان‌های مختلف در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار شده است.

این نمایشگاه که در طول برگزاری کنگره پذیرای بازدیدکنندگان است از بخش‌های مختلف نمایشی، رزمی و فرهنگی تشکیل شده است که یکی از غرفه‌های پربازدید آن بخش سینمای دفاع مقدس و غرفه “از خزر تا اروند” است.

این غرفه که به همت سازمان بسیج رسانه استان گیلان در حاشیه این نمایشگاه و در فضای ۲۵ مترمربع برپا شده است، به پخش کلیپ ویژه دفاع مقدس با مدت زمان حدود ۳۰ دقیقه می‌پردازد.

در این کلیپ صحنه هایی نظیر، اعزام رزمندگان دلاور گیلانی به جبهه‌های جنگ تحمیلی، سخنان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری، بخش‌هایی از فیلم‌هایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و شیار ۱۴۳ ساخته «نرگس آبیار» و تصاویری از شهیدان گیلانی مدافع حرم، به معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

غرفه سازمان بسیج رسانه با عنوان “از خزر تا اروند” تا ۱۵ اردیبهشت‌ ماه در سانس‌های صبح و بعد ازظهر پذیرای بازدیدکنندگان است.

استقبال ۸هزار بیینده از غرفه بسیج رسانه گیلان

محسن جعفری، مسئول سازمان بسیج رسانه گیلان از استقبال گسترده مردم به کلیپ‌های دفاع مقدسی خبر داد و گفت: از ابتدای برپایی غرفه “از خزر تا اروند” بیش از ۸هزار و ۵۰۰ نفر بیینده کلیپ ویژه حماسه دفاع مقدس بودند.

وی افزود: این غرفه به کلیپ ویژه‌ای اختصاص دارد که به صورت حرفه‌ای طراحی شده است و با وجود اینکه این غرفه سه بعدی نیست اما در آن از تکنیک‌های کف‌سازی و زیرسازی و تکنیک نورپردازی و صدابرداری حرفه‌ای استفاده شده که ببینده به هنگام تماشای کلیپ حس و حال فضای جبهه و دفاع مقدس را کاملا حس می‌کند.

وی تاکید کرد: یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هشت هزار شهید دفاع مقدس، شهدای ترور و شهدای مدافع حرم همواره در دل مردم گیلان باقی خواهند ماند و مردم پیرو راه آنها هستند.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان تجلیل و به نمایش گذاشتن گوشه‌ای از ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا و ایثارگران است، تاکید کرد: در این راستا تمام سازمان‌ها و نهادها و دستگاه‌ها فرصتی پیدا کردند تا بتوانند قطره‌ای از رشادت‌های این بزرگان را به نمایش بگذارند.

وی شهدا را مظهر مقاومت، ایستادگی، اخلاص، شجاعت و عمل به هنگام دانست و تصریح کرد: شهدا در آن مقطع حساس از تاریخ با شناخت عرصه، گوش به فرمان ولی فقیه زمان خود دادند و از جان و مال خود گذشتند.

کلیپ دفاع مقدس به سینمای ایران آبرو بخشیده است

یکی از بازدیدکنندگان غرفه “از خزر تا اروند” اظهار کرد: با وجود فضای محدود این غرفه برای نمایش کلیپ دفاع مقدس، ولی این سینمای کوچک به کل سینمای ایران آبرو بخشیده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم در حاشیه حضور در کنگره هشت هزار شهید استان گیلان از این غرفه که سینمای کوچکی از مجموعه رشادت‌های جوانان این مرز و بوم در جبهه‌های جنگ است، بازدید می‌کنند.

این بازدید کننده با اشاره به اینکه امیدواریم این غرفه‌های نمایشی در دیگر نمایشگاه‌ها تداوم داشته باشد، بیان کرد: استقبال مردم از کلیپ‌های دفاع مقدس همچنان مانند گذشته زیاد است.

غرفه از خزر تا اروند” حال و هوای دفاع مقدس را زنده کرد

یکی دیگر از بییندگان کلیپ ویژه دفاع مقدس غرفه “از خزر تا اروند” اظهار کرد: این سینمای دفاع مقدس در نمایشگاه کنگره شهدای گیلان من را به یاد اردوی زیارتی راهیان نور در جنوب کشور انداخته است.

وی با بیان اینکه این غرفه حال و هوای دفاع مقدس را در من و دیگر بینندگان غرفه زنده کرده است، تصریح کرد: سینمای دفاع مقدس باید با تکنیک‌های ویژه در سینمای ایران توسعه پیدا کند.

وی اظهار کرد: بخش شهدای مدافع حرم در این کلیپ نیم ساعته بسیار تاثیرگذار بود و نشان داد که هم‌اکنون راه شهادت باز است و جوانان این مرز و بوم برای نجات اسلام و دفاع از میهن، کیلومترها دورتر از مرزها به مجاهدت می‌پردازند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است