پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
7 شهریور 1395 ، ساعت 09:55 1,842 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :20232

غرق شدن کودک ۸ ساله ی تهرانی در دریای چمخاله لنگرود

روز گذشته یک کودک هشت ساله ی تهرانی در دریای چمخاله لنگرود غرق شد.

به گزارش خبرنگار جلال شرق در لنگرود ، در حالی که کارشناسان و ماموران طرح های سالمسازی دریا از آغاز تابستان همه تلاش خود را جهت آسایش و استفاده مطلوب مسافران از دریا به کار می برند، دیروز براثر بی احتیاطی وحضور در منطقه خطرآفرین و عدم آشنایی با فنون شنا کودک هشت ساله تهرانی که به همراه خانواده خود جهت تفریح و شنا به ساحل آمده بود جان خود را از دست داد.

یعقوب رمضانی کارشناس و مسئول طرح های سالم سازی دریا در شهرستان لنگرود با ابراز تاسف از این حادثه گفت :طی مدت امسال این اولین مورد غرق شده است.

وی افزود :با تلاش ماموران و همکاران طرح ها تاکنون ۱۱ مورد نجات یافته در داخل طرح ها و ۲۶ نجات یافته در مناطق خطر آفرین داریم.

این مسئول از مردم به ویژه خانواده ها خواست به هشدارها توجه و از مناطق امن و طرح های سالم سازی دریا استفاده نمایند.

رمضانی با اشاره به ۱۷ کیلومتر نوار ساحلی شهرستان لنگرود اذعان کرد :دو طرح سالم سازی چمخاله و سردار جنگل سپاه در ساحل شهرستان فعال است. ۲۳ ناجی مرد و زن ۵۰ پلیس امنیت ۵نیروی هلال احمر همچنین سه دستگاه گشت قایق موتوری، یک دستگاه جت اسکی و یک دستگاه قایق موتوری ۴۰۰ گلف دریابانی در طرح سالم سازی چمخاله مشغول فعالیت هستند و امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی حمام وضو خانه نمازخانه سکوی استقرار آلاچیق زمین ورزشی ساحلی رختکن پارک بازی جهت رفاه مسافران و استفاده کنندگان از دریا فراهم شده است.
رمضانی ادامه داد:در طرح سالم سازی سردار جنگل ۶ناجی و ۲نیروی هلال احمر فعالیت دارند. در این طرح نیز امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی آلاچیق و نمازخانه فراهم شده است.
مسئول طرح های سالم سازی دریا در لنگرود همچنین از استقرار ۱۶ ناجی ۲۳ پلیس امنیت ۱۰ نیروی هلال احمر و ۳ نفر اورژانس در مناطق خطر آفرین سواحل خبر داد.
رمضانی به تنوع برنامه ها در طرح های سالم سازی دریا اشاره کرد و گفت تاکنون برنامه های فرهنگی ورزشی و تفریحی متعددی در طرح ها برگزار شده است. جشن بادبادک ها، مسابقه مجسمه های شنی، نقاشی کودکان با موضوع دریا و جشنواره دوستی با دریا برپا شده که مورد استقبال قرار گرفته است.

وی اضافه نمود :در حوزه ورزشی کشتی ساحلی برگزار شده و والیبال ساحلی نیز از تاریخ ۱۳ شهریور برگزار خواهد شد. این مسابقات تا ۱۷ شهریور ادامه دارد.

گزارش از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است