پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
24 شهریور 1395 ، ساعت 10:53 1,662 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21163

غیبت بنا در مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی المپیک ریو

مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو و مربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در حالی سه شنبه شب در هتل آزادی با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد که محمد بنا غایب بزرگ آن بود.

 به گزارش جلال شرق، این مراسم سه شنبه شب به مناسبت سالروز تولد جهان پهلوان غلامرضا تختی برگزار شد که این روز از سوی فدراسیون کشتی به عنوان «روز کشتی؛ ورزش ملی» نامگذاری شده و از سوی این فدراسیون برای ثبت در تقویم رسمی کشور پیشنهاد شده است.

این مراسم با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، مجید قاسمی مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک پاسارگاد، علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی، پیشکسوتان و قهرمانان در هتل آزادی تهران برگزار شد.
قاسم رضایی پس از دریافت جایزه خود در سخنان کوتاهی گفت: در این مراسم جای محمد بنا، حمید سوریان، امید نوروزی، حبیب الله اخلاقی، بشیر باباجان زاده و بسیاری از قهرمانانی که برای این کشور افتخار آفرینی کرده اند، خالی است و هیچ شخصی افتخاراتی را که کشتی فرنگی در بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرد، فراموش نخواهد کرد.
دارنده مدال برنز بازی های المپیک ریو ادامه داد: کشتی آزاد با همه افتخاراتی که در طول ادوار مختلف حضور در المپیک ۶ مدال طلا کسب کرده است اما کشتی فرنگی به تنهایی توانست در المپیک لندن سه مدال طلا بگیرد و این کار بزرگی است که کشتی فرنگی انجام داد و نباید بزرگان این رشته را به دست فراموشی سپرد.
همچنین در این مراسم از کیانوش رستمی دارنده مدال طلای دسته ۸۵ کیلوگرم وزنه برداری در المپیک ریو و همچنین بانوان تیم ملی کشتی آلیش ایران که در رقابت های قهرمانی جهان در قرقیزستان نایب قهرمان شدند، تجلیل به عمل آمد.
در ادامه مراسم زمانی که یزدانی جایزه خود را از وزیر ورزش دریافت کرد، گودرزی دست این آزاد کار کشورمان را که به پلنگ جویبار معروف است، به نشانه قهرمان بالا برد.
رضا یزدانی دارنده دو مدال طلا و دو برنز پیکارهای قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی های المپیک سابقه حضور در بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو را دارد که در این رقابت ها با بدشانی، مصدومیت و ناداوری نتوانست مدال بگیرد.
همچنین نامه درخواست ثبت سالروز تولد جهان پهلوان تختی به عنوان روز کشتی به وزیر ورزش و جوانان اهدا شد.
هادی عامل گزارشگر مشهور کشتی که به عنوان مجری در این برنامه حضور داشت با اشاره به تجلیل مدال آوران کشتی کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان توسط پوتین و الهام علی اف روسای جمهوری این کشورها از وزیر ورزش خواست که از رئیس جمهوری درخواست کند در مراسمی با حضور دکتر روحانی از مدال آوران المپیک ریو تجلیل کنند.
در ادامه این مراسم مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد حامی فدراسیون کشتی نیز برای دقایقی برای حاضرین صحبت کرد.
در مراسم تجلیل از مربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی از کادر فنی تیم ملی فرنگی در المپیک ریو فقط ایرج اسفندیاری فرد حضور داشت و جای خالی محمد بنا در این مراسم احساس می شد.
در پایان مراسم نیز کیک تولد ۸۶ سالگی جهان پهلوان تختی بریده شد و بین شرکت کنندگان پخش شد.
حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک ریو ۲۰۱۶ در این مراسم به همراه پدر و مربی سازنده خود همت مسلمی حضور یافته بود.
در مراسم تجلیل از مدال آوران کشتی المپیک ریو همچنین از کتاب ‘ افتخار در افتخار’ که توسط صدرالدین کاظمی کارشناس و گزارشگر با سابقه کشتی گردآوری شده، رونمایی شد./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است