جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۴۲
آخرین اخبار
4 خرداد 1395 ، ساعت 07:45 548 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15224
فرماندار آستانه‌اشرفیه:

فتح خرمشهر نقطه عطف جنگ تحمیلی بود

فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت ملی گفت: فتح خرمشهر نقطه عطف جنگ تحمیلی بود
به گزارش جلال شرق، رحیم حیدری بابیان اینکه کشور ما زمانی درگیر جنگ شد که تازه انقلاب به پیروزی رسیده بود و ارتش نظام‌مندی نداشتیم اظهار کرد: رژیم بعث عراق به نمایندگی از استکبار جهانی در زمانی که هنوز سپاه پاسداران شکل خود را پیدا نکرده بود حملات ناجوانمردانه و شدیدی علیه مرزهای ایران شروع کرد.
وی افزود: ما در جنگ تحمیلی بالغ‌بر حداقل ۳۰ کشور به‌طور مستقیم باما در حال جنگ بودند و از ۱۷ کشور ما اسیر جنگی گرفتیم، طبیعی بود که در اوایل جنگ علی‌رغم همه‌ی رشادت‌هایی که مردم به خرج دادند اما بخشی از سرزمینمان به دست دشمن افتاد.
حیدری بابیان اینکه، خرمشهر به‌عنوان نماد پیشروی دشمن تلقی شده بود به‌نحوی‌که صدام ادعا کرده بود اگر خرمشهر را از من بگیرند من کلید بصره را تحویل خواهم داد خاطرنشان کرد: با توفیق و رشادت‌هایی که رزمندگان به خرج دادند و در سایه‌ی رهبری‌های حضرت امام کشور توانست در عملیات بیت‌المقدس در ۴ مرحله‌اش خرمشهر را آزاد سازد.
وی تأکید کرد: نقطه عطف جنگ همان فتح خرمشهر بود و طبیعتا آزادسازی خرمشهر موضوعی بود که رژیم صدام را کاملا مضمحل کرد
فرماندار آستانه‌اشرفیه به تبیین این فرموده امام خمینی (ره) که خرمشهر را خدا آزاد کرد گفت: این عبارت امام (ره) به معنای آن است که نیروی الهی وامدادی خداوند را ناظر و شاهد در لحظه‌لحظه‌ی جنگ، خصوصا فتح خرمشهر دید
وی با تصریح این‌که با تمام مکانیسم‌ها و معادلات مربوط به جنگ‌های کلاسیک این پیروزی قابل‌تصور نبود افزود: عبور از اروند و خرمشهر و سایر قضایا با توجه به تجهیزات فوق‌العاده بروزی که رژیم عراق داشت قابل‌تصور برای دشمنان انقلاب و نظام نبود.
حیدری تأکید کرد: فتح خرمشهر نقطه عطفی بود که روحیه را به لشکر ایران برگرداند و از آن‌طرف روحیه را از لشکر عراق پس گرفت.
وی ادامه داد: پس از آزادسازی خرمشهر کشورهای عربی برای نجات صدام به دست‌وپا افتادند که بیایند و راجع به پایان جنگ موضوعات را دنبال بکنند.
حیدری یادآورشد: قبل از فتح خرمشهر، دشمن و حامیان آن‌ها، نقش برنده را در خود ایفا می‌کردند و هرگز به پذیرش جنگ نبودند و آن‌ها می‌خواستند کار رژیم ایران را یکسره بکنند اما با فتح خرمشهر ایران توانست نقش دست بالا را در جنگ داشته باشد.
وی متجاوز برشمردن کشور عراق را یکی دیگر از دستاوردهای فتح خرمشهر و نظام دانست و گفت: به دنبال پیروزی‌های بعد از فتح خرمشهر، علی‌رغم این‌که سازمان ملل به دست کشورهای استعمارگر اداره می‌شود، همان مجموعه آمدند عراق را به‌عنوان متجاوز اعلام کردند و این برگ برنده ای برای ایران اسلامی بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است