چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۳۵
آخرین اخبار
27 بهمن 1394 ، ساعت 17:06 1,987 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10721

فرد جدیدی از داوطلبان نمایندگی در گیلان تایید صلاحیت نشده است

رئیس ستاد انتخابات گیلان گفت: فرد جدیدی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان، تایید صلاحیت نشده است.

به گزارش جلال شرق به نقل از روابط عمومی استانداری محمد احمدی پور اظهار کرد: دبیرخانه شورای نگهبان در فهرستی که به وزارت کشور اعلام کرده، صلاحیت ۳۸ نفر را تایید کرده و در این فهرست که به استان ها ارسال شده، اسامی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در گیلان وجود ندارد.
وی ادامه داد: در این مرحله، شورای نگهبان فقط به اعتراض داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در هیأت های نظارت و اجرایی تایید ولی در شواری نگهبان رد صلاحیت شده بودند، رسیدگی می کرد.
رئیس ستاد انتخابات گیلان افزود: بر این اساس، در گیلان فقط دو داوطلب در شهرستان های رودبار و آستارا امکان اعتراض داشتند که اعتراض آنها مورد قبول شورای نگهبان قرار نگرفت.
به گفته احمدی پور، حوزه های انتخابیه فردا (چهارشنبه بیست و هشتم بهمن ماه) نسبت به انتشار اسامی نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام می کنند، از پنجشنبه بیست و نهم بهمن ماه، تبلیغات شروع و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: ششم اسفندماه، ممنوعیت قانونی تبلیغات برای داوطلبان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.
از مجموع افراد نام نویسی کرده برای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گیلان، ۱۹۶ نفر تایید صلاحیت، ۲۶ نفر انصراف، ۳۸ نفر عدم احراز صلاحیت و ۱۰۷ نفر رد صلاحیت شده اند.
استان گیلان با دو میلیون و ۴۸۰ هزار نفر جمعیت، ۱۳ نماینده در مجلس شورای اسلامی و چهار نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است