سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
7 سپتامبر 2015 ، ساعت 16:29 682 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2410
امام جمعه آستانه اشرفیه :

فرهنگ دینی با مرکزیت مساجد و محوریت روحانیت شکل می گیرد

امام جمعه استانه اشرفیه در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان که پیش از اقامه نماز ظهر در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد گفت: فرهنگ دینی با مرکزیت مساجد و محوریت روحانیت شکل می گیرد.
به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با اشاره به ظرفیت های موجود با توجه به حوزه های دینی شهرستان افزود : استعدادهای موجود مدارس دینی این شهرستان نسبت به سایر مدارس از نیروهای خوبی برخوردار می باشد و امور فرهنگی به طورعام و فرهنگ دینی به طور خاص از سیاست های حوزه های دینی ماست.
وی تاکید کرد با توجه به ویژگی های مذهبی شهرستان و مدارس حوزوی هر میزان در این شهرستان سرمایه گذاری کنیم گنجایش جذب نیروهای بااستعداد را در بخش فرهنگ دینی دارد .IMG_4682
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستانه اشرفیه نیز با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش تبلیغات دینی و اقدامات انجام گرفته گفت: در این شهرستان بالغ بر ۱۰۰هیئت دینی و مذهبی و ۱۵۰مداح داریم که به ساماندهی آنها ، آموزش با برپایی کلاس ها اقدام کرده ایم .
حجت الاسلام صباحی خواستار احداث خانه عالم در این شهرستان شد و افزود: ما روستاهای بالای ۲هزار نفر داریم که هنوز نتوانستیم یا روحانی در این روستا مستقر سازیم و با ساخت خانه عالم این مشکل حل خواهد شد.

IMG_4692
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان با بیان این که اصالت ملت ها از فرهنگ آنها گرفته می شود گفت: اگر حقیقت فرهنگ از جامعه گرفته شود در حقیقت روح تعالی ، پیشرفت ، تعبد و… از جامعه گرفته‌شده است.
حجت الاسلام یاری با بیان اینکه بیش از ۲۸۰۰مسجد و همین تعداد حسینیه و در استان داریم که به اهل بیت خدمت می کنند اظهار داشت : باید از سرمایه عظیم اهل بیت که مردم هستند بهترین استفاده را برای نشر معارف اسلامی و اهل بیت ببریم .

IMG_4713
در ادامه این مراسم که مسئولین ادارات و نهادها و روحانیون منطقه حضور داشتند حجت الاسلام نادر یوسفی مطلق به عنوان رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستانه اشرفیه معرفی و از تلاش های حجت الاسلام عباس صباحی تقدیر شد.

IMG_4712

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است