سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 اکتبر 2015 ، ساعت 17:19 1,247 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5775

فیل ماهی یکصد کیلویی از آبهای ساحلی کیاشهر صید شد

رئیس اداره شیلات آستانه اشرفیه از صید یک قطعه فیل ماهی یکصد کیلوگرمی در آبهای ساحلی بخش کیاشهر این شهرستان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، حمید رضا سلیمانی  اظهار داشت: صید این فیل ماهی صبح امروز توسط یکی از شرکتهای پره صیادی فعال این شهرستان صورت گرفته است.
وی طول این فیل ماهی صید شده را حدود دو متر عنوان کرد و یادآور شد: از این فیل ماهی ۱۵ کیلوگرم خاویار استحصال شده است.
وی در ادامه یادآور شد: همچنین صبح امروز یک قطعه ماهی خاویاری دیگر به وزن ۱۵ کیلوگرم نیز توسط صیادان بخش بندرکیاشهر صید شده است.
سلیمانی ارزش اقتصادی این دو ماهی خاویاری صید شده در سواحل بندرکیاشهر را بیش از ۸۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و یادآور شد: خاویار استحصال شده از فیل ماهی صید شده نیز به منظور تکثیر به مراکز تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری استان فرستاده می شود.
وی در ادامه حفاظت از ماهیان در حال انقراض و تحت فشار را از سیاستهای مهم شیلات عنوان کرد و یادآور شد: به این منظور تکثیر و پرورش این ماهیان همواره در اولویت فعالیت شیلات قرار دارد.
وی ضمن تاکید بر نقش ناظرین شیلات در زمینه بازسازی ذخایر دریایی تصریح کرد: ناظرین شیلات در بندرکیاشهر نظارت خوبی را در جهت صید و تکثیر ماهیان خاویاری دارند.
سلیمانی همچنین با اشاره به اینکه امسال دو صیدگاه با مجوز و نظارت شیلات در زمینه صید ماهیان خاویاری در سواحل بندرکیاشهر فعالیت دارند تصریح کرد: فعالیت این صیدگاه ها از اوایل مهرماه امسال در سواحل بندرکیاشهر آغاز شده و تعداد بیش از ۳۰ نفر از صیادان نیز در آنها فعالیت دارند.
وی با اشاره به فعالیت شرکتهای تعاونی پره صیادی در سواحل بندرکیاشهر نیز گفت: هم اکنون تعداد ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی در سطح سواحل بخش بندرکیاشهر فعالیت دارند.
وی از صید و صیادی به عنوان یکی از مهمترین منابع درآمدی صیادان بخش بندرکیاشهر یاد و اظهار کرد: تعداد ۹۹۳ نفر از صیادان نیز هم اکنون در شرکتهای پره صیادی این شهرستان فعالیت دارند.
سلیمانی با اشاره به اینکه شهرستان آستانه اشرفیه از وجود ۳۶ کیلومتر سواحل دریایی در بخش بندرکیاشهر برخوردار است یادآور شد: همه ساله فصل صید از بیستم مهرماه در سواحل دریایی این شهرستان آغاز و تا نیمه فروردین سال بعد ادامه پیدا می کند./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است