چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۱۳
آخرین اخبار
28 خرداد 1395 ، ساعت 23:47 1,789 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16399
فرماندار آستانه‌اشرفیه عنوان کرد:

قاچاق مواد مخدر با سود خالص ۵۰۰الی ۶۰۰میلیارد دلاری در سال /تولید ۵۰۰نوع مواد مخدر صنعتی در دنیا / تقدیم ۳۷۲۰ شهید و ۱۲هزار جانباز نیروی انتظامی درراه مبارزه با سوداگران مرگ

فرماندار آستانه‌اشرفیه در سالروز مبارزه با مواد مخدر در جمع مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مسجد جامع این شهرستان گفت: سود خالص ۵۰۰تا ۶۰۰میلیارد دلاری در سال اشتیاقی برای شبکه قاچاق مواد مخدر فراهم کرده است.
به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری قاچاق مواد مخدر را چهارمین تجارت بین‌المللی در دنیا نام برد و افزود : پس از تجارت نفت ، سلاح و توریسم قاچاق مواد مخدر چهارمین تجارت بین‌المللی است.
وی بابیان اینکه اعتیاد از بزرگ‌ترین بلاهای خانمان‌سوز و منشأ بسیاری از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی است اظهار کرد: امروز در کنار بحران‌های فقر ، نابودی محیط‌زیست و تهدیدات هسته‌ای موضوع مواد مخدر و روان گردانها به عنوان بحران چهارم و بزرگ‌ترین معضل هزاره سوم مطرح است.
رئیس شورای مواد مخدر شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه اعتیاد بشریت را از سازندگی به سوء زندگی می‌کشاند و هرروز بر پیچیدگی‌های آن افزوده و راه مبارزه با آن را سخت‌تر می‌کند خاطرنشان کرد : لازم است که از توان بیشتر برای مبارزه با این پدیده شوم استفاده شود.
فرماندار آستانه‌اشرفیه داشتن باورهای غلط انسان را برای در دام اعتیاد افتادن یکی از مسائل عنوان کرد و یادآور شد : معمولاً افرادی که دارای نگرش و باور مثبت به مواد مخدر هستند احتمال بیشتری برای گرایش به سمت اعتیاددارند و با داشتن باورهای غلطی مثل‌اینکه مصرف مواد باعث رفع دردهای جسمی و خستگی می‌شوند آن را مصرف می‌کنند.
وی به شیوه مبارزه با مواد مخدر از مبادی مرزهای کشور با ایجاد دیوارها ، خندق‌ها ، سیم‌های خاردار و سایر موانع فیزیکی اشاره کرد و افزود : هم در مرزها و هم در داخل کشور ، تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروی انتظامی ، امنیتی و اطلاعاتی در حال انجام است و در داخل شهرستان نیز این اقدامات منجر به دستگیری قاچاقچیان و یا کنترل زمینه‌های آلودگی شده است.
رئیس شورای مواد مخدر شهرستان آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه علاوه بر هزینه‌های مالی ، اطلاعاتی ، نظامی ؛ امنیتی و اطلاعاتی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکنون ۳هزار ۷۲۰ شهید و ۱۲هزار جانباز مأمور دلسوز تقدیم نظام اسلامی برای مبارزه با سوداگران مرگ شده‌اند.
فرماندار آستانه‌اشرفیه به کشف سالانه بیش از ۵۰۰تن مواد مخدر اشاره کرد و گفت: در دنیا امروز به‌جای خشخاش و تریاک امروزه بیش از ۵۰۰نوع مواد صنعتی اعتیادآور تولید و پخش می‌شود.
وی مصرف مواد مخدر را به‌عنوان یک عامل فروپاشی خانواده‌ها نام برد و افزود : مصرف مواد مخدر آثار زیان‌بار اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را نیز به دنبال خود دارد.
فرماندار آستانه‌اشرفیه شیوه مبارزه با مواد مخدر در این شهرستان را به دو صورت روش انتظامی و اطلاعاتی و قضایی کارهای فرهنگی نام برد و خاطرنشان کرد : مبارزه با این پدیده شوم نیاز به همت همه آحاد جامعه از اشخاص تا خانواده‌ها و نهادها دارد و نیازمند یک عزم ملی است .
وی تأکید کرد : لازم است که کارکرد خانواده تقویت شود تا نشاط سیاسی و اجتماعی ایجاد و تقویت گردد تا جوانان به سمت نشاط‌های کاذب گرایش پیدا نکنند.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است