چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۰۸
آخرین اخبار
23 آذر 1394 ، ساعت 16:17 1,690 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7888

قطعنامه ۱+۵ با اجماع شورای حکام تصویب میشود

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره نشست شورای حکام و ارائه پیش نویس قطعنامه ۱+۵ درباره پی.ام.دی گفت: پیش بینی ها این است این قطعنامه با اجماع و اتفاق آرای کشورهای عضو شورای حکام تصویب و مسائل گذشته و حال برای همیشه مختومه شود.

به گزارش جلال شرق ، رضا نجفی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگارصدا و سیمادر وین گفت : فردا جلسه فوق العاده شورای حکام است و در این نشست گزارش آقای امانو درباره ارزیابی نهایی در خصوص مسائل گذشته و حال مطرح می شود و بعد از آن ، در خصوص قطعنامه پیشنهادی  ۵+۱ تصمیم گیری خواهد شد.

نماینده ایران درباره روند این نشست گفت: معمولش این است که ابتدا قعطنامه از سوی کشورهای بانی قطعنامه معرفی می شود و بعد از آن کشورهای عضو شورای حکام نظرات خودشان را ارائه خواهند کرد.

نجفی گفت: جمهوری اسلامی ایران هم در ظرفیت ریاست عدم تعهد و هم در ظرفیت ملی سخنرانی خواهد کرد.

نماینده ایران در آژانس می گوید: پیش بینی ها این است که این قطعنامه با اجماع و اتفاق آرای کشورهای عضو شورای حکام تصویب شود و موضوع مسائل گذشته و حال و یا به اصطلاح “پی.ام.دی” برای همیشه مختومه شود و راه را برای اجرای برجام باز کند.

وی ابراز  امیدواری کرد : برجام ، خیلی زود ، اواخر دسامبر و اوائل ژانوبه اجرایی شود.

نجفی در پاسخ به این سوال که نشست فوق العاده شورای حکام چقدر طول خواهد کشید ، گفت : این بستگی به تعداد کشورهایی دارد که می خواهند صحبت کنند و قاعدتا نباید بیشتر از نصف روز باشد مگر اینکه تعداد کشورهایی که می خواهند صحبت کنند ، زیاد باشد.

وی افزود : البته چون موضوع ، موضوع مهمی است و بعد از حدود ۱۲ سال این پرونده بسته می شود ، ممکن است تعداد کشورهایی که می خواهند صحبت کنند زیاد باشد اما شاید این نشست بیشتر از یک نصفه روز طول نکشد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است