پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۳۶
آخرین اخبار
23 تیر 1395 ، ساعت 10:53 1,636 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17986

لاهیجان، رکورددار بیشترین بارندگی های اخیر در گیلان

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، شهرستان چای خیز لاهیجان رکورددار بیشترین بارندگی های اخیر استان با بیش از ۱۴۵ میلیمتر بوده است.
به گزارش جلال شرق، بر اساس آمار ارائه شده اداره کل هواشناسی گیلان از شنبه هفته جاری تا  (سه شنبه) در ایستگاه هواشناسی لاهیجان ۱۴۵ و نیم میلیمتر، رودسر ۱۲۹ میلیمتر، رشت ۱۲۳ میلیمتر، انزلی ۹۷ میلیمتر، کیاشهر ۸۹ و چهار دهم میلیمتر، تالش ۲۱ میلیمتر و آستارا هفت و هشت دهم میلیمتر بارندگی ثبت شده است.
بررسی های هواشناسی گیلان از مقایسه بارندگی های تیرماه امسال در قیاس با تیرماه سال گذشته حاکی از آن است که شهرهای کیاشهر، رشت و لاهیجان در نخستین ماه فصل تابستان پارسال فاقد بارندگی بوده اند.
بر اساس این آمار، بارندگی های تیرماه امسال شهر لاهیجان ۱۵۰ و شش دهم میلیمتر و بارندگی نرمال آن ۶۰ و نیم میلیمتر، در تالش ۶۰ و هشت دهم میلیمتر و نرمال ۳۹ میلیمتر، در کیاشهر ۹۲میلیمتر و نرمال آن ۳۸میلیمتر و در رشت ۱۲۵میلیمتر و نرمال آن ۴۲ میلیمتر گزارش شده است.
بر این اساس؛ بارندگی های تیرماه امسال در رودسر نیز ۱۳۶ میلیمتر و نرمان آن ۶۶ میلیمتر بوده و این
بارندگی ها برای آستارا در تیرماه امسال ۶۶ و ۹دهم میلیمتر و نرمال آن ۳۹و نیم میلیمتر، انزلی ۹۸میلیمتر و نرمال آن ۳۶ و ۹میلیمتر گزارش شده است.
همچنین در شهر تاریخی ماسوله امسال ۳۷میلیمتر و نرمال آن ۳۷ و هشت دهم میلیمتر بارندگی ثبت شده است.
براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی گیلان، از امروز(چهارشنبه) بتدریج از شدت ناپایداری ها کاسته شده و افزایش دما تا اواسط هفته آینده برای استان مورد انتظار است.
 بر اساس این گزارش، آسمان گیلان امروز ، نیمه ابری تا ابری، در بعضی نقاط بارندگی، بتدریج کمی ابری تا نیمه ابری خواهد بود./باشگاه خبرنگاران جوان
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است