دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۲۵
آخرین اخبار
2 آبان 1398 ، ساعت 20:18 771 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55599
رئیس دادگستری آستانه اشرفیه :

ما فضای مجازی لجام گسیخته را در شهرستان برنمی تابیم  / نقادی ها باید منصفانه باشد زیرا  باعث رشد و پیشرفت جامعه می شود

رئیس دادگستری آستانه اشرفیه  در نشست با فعالین فضای مجازی در  سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت:  ما فضای مجازی لجام گسیخته را در شهرستان برنمی تابیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، عباس پارسا منش با اشاره به انتخابات  پیش روی مجلس شورای اسلامی ، نقش  رسانه ها را در پیشگیری از وقوع جرم مهم عنوان کرد و افزود :    امیدواریم به کمک شما  در کاهش جرائم و مسائلی که به مقوله انتخابات است شاهد حضور حداکثری مردم  باشیم زیرا یکی از مقوله های مردم سالاری دینی  بحث انتخابات است.

وی با بیان اینکه اگر ما مجلس پویا در همه ابعاد داشته باشیم به تبع آن دولت ما هم پویا خواهد شد. افزود : بعضی از مطالبی که در فضای مجازی گذاشته می شود مصداق بارز نشر اکاذیب  و افترا و تشویش اذهان عمومی است به طوری که در انتشار یک مطلب در یک کانال به مردم توهین شد و این قابل قبول نیست و امیدواریم از این به بعد شاهد این چنین مطالبی نباشیم .

رئیس شورای  پیشگیری از وقوع جرم  شهرستان  ضمن التیماتوم به انتشار چنین مطالب توهین آمیز در کانال ها  خاطر نشان کرد : اگر چنین مواردی باردیگر انتشار یابد  ورود خواهیم کرد و یا اگر نهادهای نظارتی و امنیتی و یا نیروی انتظامی به ما برساند در قالب مدعی العموم ورود می شود و با این قضایا برخورد  خواهدشد.

وی با بیان اینکه افرادی خدای ناکرده در فضای مجازی  می خواهند باعث دلسردی مردم  بشوند  خاطر نشان کرد:  ما فضای مجازی لجام گسیخته را در شهرستان برنمی تابیم  زیرا آسیب های که در فضای مجازی وجود دارد برای ما به هیچ وجه قابل قبول نیست .

رئیس دادگستری آستانه اشرفیه با تاکید بر این نکته که ما اعتقاد داریم که نقادی باید منصفانه باشد زیرا باعث رشد و پیشرفت جامعه  و خود رسانه هم می شود تصریح کرد: احترام به قوانین و مقرارت انتخاباتی ، انتظاری است که ما از فعالین فضای مجازی داریم .

پارسا منش ترویج  اصول و ارزش های اخلاقی  و انتخاباتی ، به کاربردن مطالب با ادبیات سالم  در فضای  مجازی و رسانه ها را از دیگر مواردی برشمرد  که از مدیران کانال های مجازی درخواست کرد صادقانه در این موضوعات  ورود و دقت لازم را داشته باشند

رئیس دادگستری آستانه اشرفیه با بیان اینکه هرکدام از ما حتماً گرایش به یک شخص یا جناحی در انتخابات داریم  و این حق همه ماست  خاطر نشان کرد :  به عنوان یک رسانه باید در انتخابات ، بی طرفی خود را حفظ کنیم   و شرایطی به وجود نیاوریم  که از رسالت انتخاباتی و رسانه بی طرف خارج شویم که این کار برای رسانه بسیار ناپسند است.

پرهیز از انتشار مطالب توهین آمیز  از دیگر مواردی بود که رئیس دادگستری به آن پرداخت و با تاکیدبر نظم عمومی و آرامش جامعه گفت:  پرهیز از فضا سازی که خدای ناکرده باعث تخریب یا  مشکلی برای یک نامزد انتخاباتی باشد باید  بجد پرهیز کرد

عباس پارسا منش  خواستار همکاری مدیران کانال های فضای مجازی برای انتشار پیام های پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان شد و از آنان خواست در دو مقوله ایراد ضرب عمدی و توهین  که بیش از ۱۰ درصد پرونده های ورودی دادگستری را تشکیل می دهند نقش و رسالت خود را ایفا کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تلاش همه رسانه های شهرستان  ما شاهد کمترین جرائم انتخاباتی در آستانه اشرفیه باشیم .

رحیم حیدری فرماندار آستانه اشرفیه  نیز در پایان این نشست دو ساعته ضمن گله مندی از عدم حضور  بعضی از ادمین ها و مدیران کانال های تلگرامی گفت : این نشست ارزشمند که با حضور اعضای شورای تامین ، دادستان و رئیس دادگستری با همه مشغله های کاری  برگزارشد انتظار آن بود که آن دسته از عزیزانی که  از آنان دعوت شد حضور می رساندند که امیدوارم این پیام به اطلاع این عزیزان برسد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است