پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۹:۳۳
آخرین اخبار
23 بهمن 1401 ، ساعت 17:59 344 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :76532

ما گر زسربریده می‌ترسیدیم/ در محفل عاشقان نمی‌رقصیدیم

یادداشت جلال شرق،  گرامی داشت ایام یوم‌الله ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ در سراسر کشور  متفاوت‌تر از همیشه برگزار شد و آن حضور بیش از حد انتظار مردم در این راه‌پیمایی ها بود حضور کمی و کیفی مردم در این راه‌پیمایی می‌تواند دارای دلایل مختلفی باشد.

شاید در وهله نخست نگاه دشمن ستیزی مردم ایران به رویدادهای اخیر کشور و جهان باشد و زمانی که تمام اپوزیسیون های مخالف جمهوری اسلامی با طیف‌ها و نگرش‌های مختلف در یک میز و در شب ۲۲ بهمن هم‌زمان با برخاستن الله‌اکبر دورهم جمع می‌شوندتا با سیاه نمایی افکار عمومی فضای حاکم بر ایران را بسیار تیره و تار جلوه دهند و به اصطلاح خود، منشور آزادی را تبیین کنند، دقت و تیز بینی مردم ایران آن‌چنان بالا می‌رود که جایگاه و نقطه هدف دشمن را می‌شناسد و با حضور حماسی خود در کف خیابان در یک جشن ملی به همه آنان ثابت می‌کند که در توهمات چند دهه خود اسیر مانده و هنوز به واقعیات جامعه‌ایران نرسیده‌اند

شاید مردم از دغدغه‌های معیشتی، اقتصادی و گرانی‌های موجود در جامعه رنج ببرند. شاید مردم از رانت بازی بعضی از مدیران و مسئولین بی‌کفایت حرفی برای گفتن دردهای خود داشته باشند و شاید از اختلاس‌های زالوصفتان این مملکت که سرمایه‌های ملی این کشور را به خارج بردند و فرار کردند آزرده‌خاطر باشند ولی در دفاع از ارزش‌هایی که طی ۴۴ سال مقاومت به دست آورده اند و شهدایی چون فکوری‌ها، همت‌ها، سلیمانی‌ها، شیرودی‌ها، کاظمی‌ها، باکری‌ها، حججی و … را تقدیم انقلاب و ایران کرده اند آن‌چنان در حماسه ملی خود حضور می‌یابند که به اذعان دوست و دشمن، آن‌چنان در مقابل زیاده‌خواهی‌های امریکا و اذنانش شکوهمندانه ایستادند که تا مدت زمانی آنان را به محاق خواهد برد.

۲۲ بهمن امسال همه آمده بودند تا بار دیگر نجابت ملت ایران را به دنیا به تصویر بکشند و ثابت کنندکه سخت‌ترین شرایط تحریم اقتصادی تاریخ معاصر و شدیدترین جنگ ترکیبی و شناختی دنیا نیز نتوانست بر عظمت این ملت خللی وارد کند.

۲۲ بهمن همه آمده بودند تا به لشکرکشی خوش‌نشینان و سلبریتی آن‌سوی آب بفهمانند که ایران و ایرانی زنده است و کرد، ترک، بلوچ، گیل و مازنی و اهوازی همه برای تمامیت ایران و دفاع از سرزمین  و ملیت خود تا پای جان ایستاده اند.

۲۲ بهمن همه آمده بودند تا جلوه از ایثار و حضور میدانی خود را به دنیا ثابت کنند که هرگاه در مقابل این انقلاب و وطن بایستند ملت ایران در مقابل تمام دنیایشان خواهد ایستاد.

 زیرا اگر این ملت از سربریده می‌ترسید، هیچ‌گاه این‌چنین در محفل عاشقان نمی‌رقصید

و اکنون بر تمام مسئولین و مدیران کشور واجب  و لازم است که به احترام این مردم قیام کنند و در رفع دغدغه‌های معیشتی و اقتصادی آنان گام بردارند و روزنه امید را برای ملت ایران وجوانان آینده ساز این کشور باز کنند تا جامعه‌ای پویا وزنده و امیدوار در دنیا داشته باشیم.

مرتضی لطفی نژاد

انتهای پیام/

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است