پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
1 نوامبر 2015 ، ساعت 18:13 1,592 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5880
حجت‌الاسلام محمد ساجدی:

مبارزه با جریان‌های انحرافی در سیره‌ی مشترک ائمه‌ی اطهار (ع) است.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در نشست بصیرت افزایی قیام عاشورا در جمع کارکنان اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: اگر سیره‌ی ائمه‌ی اطهار مطالعه شود یک وجه مشترک مبارزه با جریان‌های انحرافی وجود دارد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ،حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان این‌که جریان‌های انحرافی در زمان امام محمدباقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) ظهور و بروز پیدا می‌کند اظهار کرد: دستیابی به فهم دین بدون متمسک شدن به کتاب و سنت امکان‌پذیر نیست زیرا ابتلا به انحراف، آسیب و جریان‌های سلفی و تکبیری و مشکلات بعدازآن وجود خواهد داشت.
حجت‌الاسلام ساجدی عدالت و معنویت در قیام عاشورا را دو عنصر کلیدی و از مصادیق بصیرت افزایی دانست و افزود: بصیرت در دین و بصیرت در عمل برآیند داشتن نگرشی است که ما نسبت به دانش و آموخته‌های خودداریم.
امام‌جمعه‌ی آستانه‌اشرفیه آگاهی بخشی و بیدارگری را یکی از محورهای مبارزه با باطل برشمرد و کتاب را مرجع بصیرت و فرقان را مرجع بصیرت در عمل نام برد.
ساجدی با طرح این موضوع که معیار و ارزش‌های دین به آدم‌ها نیست بلکه به‌حق است خاطرنشان کرد: گاهی شخصیت آدم‌ها ما را به‌اشتباه می‌اندازد و به تعبیر قرآن حق به آب زلال در بستر رودخانه است و باطل به کف روی آب تشبیه شده است.
امام‌جمعه‌ی آستانه‌اشرفیه با طرح این موضوع که در امربه‌معروف و نهی از منکر هم بصیرت دینی و هم بصیرت عملی لازم است تصریح کرد اگر کسی آشنا به آموزه‌های دینی نیست امربه‌معروف و نهی از منکر نکند زیرا ممکن است مفسده‌ی او نسبت به آموزش امربه‌معروف و نهی از منکر بیشتر شود.
این استاد حوزه بابیان اینکه بصیرت در عمل آن است که انسان که در عمل به‌اشتباه نیفتد ادامه داد: ما باید در امربه‌معروف و نهی از منکر دنبال ریشه‌ها برویم و منشأ و مبدأ منکرات را اصلاح کنیم.
وی افزود: اگر به بعد سوگواری قیام عاشورا بدون توجه به بعد حماسی آن پرداخته شود به‌ویژه با آن بعد وهن آمیزی که در جامعه  وجود دارد نتوانستیم به بعد سیاسی و معرفتی قیام امام حسین (ع) علاوه بر بعد مظلومیت وی اهتمام بورزیم.

IMG_9805 IMG_9807 IMG_9809 IMG_9812 IMG_9817

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است