شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۹
آخرین اخبار
27 دی 1394 ، ساعت 08:58 2,442 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9041

متن کامل بیانیه آژانس در باره اجرای برجام

آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه خود را درباره اجرای برجام منتشر کرد.

به گزارش جلال شرق ،   آژانس بین المللی انرژی اتمی شب گذشته متن کامل بیانیه خود را درباره  اجرای تعهدات ایران در برجام منتشر کرده است.
یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی هسته ای در بیانیه ای که شب گذشته قرائت کرد گفت :  گزارش امروز من تایید می کند ایران گام های لازم را تکمیل کرده است.
یوکیا آمانو در بیانیه  خود گفت: من امروز گزارشی   منتشر کردم که تایید می کند ایران گام های مقدماتی لازم را برای شروع برنامه جامع اقدام مشترک  تکمیل کرده است.این گزارش به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل متحد تحویل داده شد.
آمانو گفت:این گزارش پس از آن منتشر شد که بازرسان آژانس در محل، راستی آزمایی کردند که ایران  تمام اقدامات خواسته شده در برنامه جامع اقدام مشترک را که وقوع روز اجرا را ممکن می سازد،انجام داده است. این (عمل کردن ایران به اقدامات )راه را برای آژانس بین المللی انرژی اتمی برای شروع راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط با هسته ای ایران براساس این توافق ،آنطور که شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست کرد و شورای حاکم آژانس بین الملل انرژی اتمی اجازه آن را داد،هموار می کند.
وی افزود: روابط بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی اکنون وارد مرحله جدیدی می شود.امروز، روز مهمی برای جامعه بین المللی است. من به همه کسانی که در  به واقعیت پیوستن آن کمک کردند به خصوص گروه کشورهای موسوم به ایی سه به علاوه سه ،ایران و شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی تبریک می گویم.
ایران براساس تعهدات خود، اجرای موقت پروتکل الحاقی توافقنامه پادمان های خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی را شروع خواهد کرد.این اقدام به همراه دیگر اقدامات مرتبط با هسته ای در برنامه جامع اقدام مشترک توانایی آژانس برای نظارت بر فعالیت های هسته ای در ایران و راستی آزمایی برای صلح آمیز بودن آنها را افزایش خواهد داد.
ما از سال دوهزار وسه که آژانس بین المللی انرژی اتمی نخستین بار شروع به بررسی مسئله هسته ای ایران کرد تاکنون راه درازی را پیموده ایم. کارهای بسیاری ما را تا به اینجا رساند و اجرای این توافق نیاز به تلاش مشابه خواهد داشت. ما از طرف خود آماده ادامه کار هستیم.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است