چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۲۸
آخرین اخبار
2 خرداد 1401 ، ساعت 07:59 740 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70617

محرم یا نامحرم مسئله این است؟!

سرویس یاد داشت جلال شرق ، گاهی واژه‌ها اگر زبان داشتند یقه بسیاری از ما انسان‌ها رو می‌گرفتند و فریاد می‌زدند این قدر ما واژه‌ها را دستاویز اهداف روزمره سیاسی‌تان نکنید و چون کشتیِ بی لنگر،  ما را رها سازید تا با کج و معوج های اندر فهم درست، با ناسازگاری های  شما بسازیم .

قصه امروز ما حکایت از مدیرانی است که ابتدا خود را رستم دستان معرفی کردند ولی در کشاکش بازی‌های مدیریتی با عاریه گرفتن از موعظه و گاهی شعرخوانی آن‌چنان خود را نمایاندند که انگار  در عالم هستی ، تنها مدیری است که این شهر به صورت جهادی تاکنون به خود دیده است و  این مدیر حتی از بیان  اتفاق خوب که پیوسته بر زبانش جاری است چیزی نمی گوید  و اصولاً معلوم نیست آن اتفاق خوب چیست؟!

معمار کبیر انقلاب در فرمایش‌های مکرر خود در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاهی مردم از اتفاقات و اقدامات روزانه مدیران و مسئولین تأکید داشته زیرا با اعتقاد به مردم به عنوان ولی‌نعمتان جامعه چراغ راه را برای همه ما روشن کردند که اگر مردم بر پیشرفت‌ها و کاستی‌ها آگاهی یابند به جد همراهی‌شان با مسئولین برای رفع کاستی بیشتر خواهد بود.

دنیای امروز ،دنیای جنگ روایت‌ها و رسانه‌هاست و هر مسئولی از این گفتمان استفاده نکند  به تعبیری ، جایگاه رسانه‌ها را در دنیای امروز نمی‌شناسدو یا دچار فراموشی است و یا  این که آگاه نیست در چه عصری زندگی می‌کند!

شهرستان آستانه‌اشرفیه بعد از یک سری تغییرات مدیریتی که در حوزه‌های مختلف اتفاق افتاد با رویکرد مدیرانی مواجه شده است که اصولاً رسانه گریز شده اند و بعضی از مدیران  اجرایی اداری نیز که سال‌ها بر چنبره مدیریت این شهرستان حلقه‌زده‌اند حتی در روزهای مناسبتی خودشان نیز یک گزارشی را به مردم ارابه نمی‌دهند اگرچه مدیران امروز ما یاد گرفته‌اند که همه تقصیرها را به گردن مدیران دیروز بیندازند و خود را تافته جدا بافته از مدیران گذشته بدانند.

سؤال ما  ازفرماندار شهرستان آستانه اشرفیه این است آقای فرماندار !چه خبر؟ جناب عالی که با شعار مدیریت جهادی، سکان عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان را برعهده‌گرفته‌اید برای اطلاع‌رسانی از اتفاقات شهرستان از طریق رسانه‌های شهرستانی و استانی  چرا روی‌گردان هستید؟ آیا واقعاً  بر این باورید که هرچه در سایه حرکت کنید و ازارایه گزارش به رسانه‌ها پرهیز کنید، دغدغه کمتری  خواهی داشت و حاشیه امنی برای خود  ایجاد خواهی کرد؟

آیا  فکر می‌کنید که عدم دعوت از  رسانه ها،  در کلیه ی  جلساتی که حتی جنبه امنیتی هم ندارند، درست است ؟یا این که  در این اندیشه اید که  حضور رسانه ها شما را چون گذشته به چالش های بزررگتری سوق  دهند؟

از زمان تصدی پست فرمانداری شهرستان ،جلسات متعدد و طولانی  با استاندار،مدیران کل و مهمانان کشوری داشتید و یا در حوزه‌های مختلف در بخش آرد و نان حوزه آبیاری، ستاد تنظیم بازار، پسماند، عمرانی و… آیا نیاز نیست برای یک بار از رسانه های شهرستان دعوت کنید و بفرمایید تاکنون  این نشست ها چه دستاوردی برای شهرستان داشته است؟

راستی آیا هیچ اداره ای سند چشم انداز و تدوین برنامه شهرستانی کوتاه مدت و بلند مدت که خواسته بودید به شما ارائه داده است؟ و آیا شهرستان همه چیزش گل و بلبل است؟

ظاهرآ فرماندار محترم  برای آن که زیر تیغ رسانه های شهرستان نقد نشود، تلاش کرده حداقل رسانه‌های فعال شهرستان رو هم در کنارش نداشته باشد از صدا و سیما گرفته تا پایگاه های اطلاع رسانی دارای مجوز که مبادا ارتباط ایشان با رسانه‌ها باعث تالم روحی بعضی از حضرات قرار گیرد و باصطلاح می خواهد آهسته برود که …

دلیل تناقض‌های گفتاری با عملکرد رفتاری آقای فرماندار در چیست؟ فرمانداری که با درخواست مکرر از ارابه گزارش در حوزه‌های مختلف به رسانه‌های شهرستان پرهیز می‌کند و به بهانه‌های مختلف به دوربین خبرنگاران برای مصاحبه روی خوش نشان نمی‌دهد، لااقل آقای فرماندار حالا که رسانه‌ها نامحرم‌اند بفرمایید از زمان تصدی شما بر شهرستان تاکنون چه اتفاقی خوبی در حوزه پسماند، طرح‌های عمرانی حوزه آبیاری، حوزه آرد و نان، حوزه فرهنگی و یا در بخش‌های گردشگری و اقتصادی در شهرستان افتاده است فقط به عکس و حرف پرتال خود بسنده نکنید

حال که رسانه‌ها در جلسات معمولی شما هم دعوت نمی‌شوند و نامحرم‌اند اگر مردم را محرم می‌دانید به آنان پاسخگو باشید و آن اتفاق خوب را برایشان که سر می‌دهید بیان کنید و به قول مولانا:

من چه گویم یک رگم هشیار نیست/بندبند تاروپودم با یار نیست…

درمیان جمع تنها و غریب و بی‌دفاع/نیست مقداد و ابوذر، یک نفر عمار نیست…

 

ادامه دارد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. طاها :

    چون رسانه های آستانه اشرفیه منفعت طلب هستند و واقع گرا نیستند و منافع شخصی را بر منافع عمومی ترجیح می‌دهند