پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
17 مرداد 1395 ، ساعت 01:00 1,788 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19085
دکتر محمد حسین قربانی :

محمدحسین قربانی: حوزه خبرنگاری یکی از مهم‌ترین نهادهای مردمی است/ شبکه‌های مجازی نمی‌توانند جایگاه خبر و خبرنگاری را بگیرند.

 

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در جمع اصحاب رسانه این شهرستان گفت: حوزه خبرنگاری یکی از مهم‌ترین نهادهای مردمی است

به گزارش جلال شرق، محمدحسین قربانی بابیان اینکه تاریخ سیاسی به ما نشان داد که در مدیریت سیاسی و در عرصه اجتماعی کشور، خبرگزاری و خبررسانی توانسته است تاکنون مدیریت کند افزود: ثمره این مدیریت در عرصه‌های یادشده را مردم و خبرنگاران مشاهده کردند و اثرش با شفافیت و با دقت در جامعه اثرگذار بوده است

 

وی با تصریح این مطلب که باور داریم حوزه خبرنگاری یکی از مهم‌ترین نهادهای مردمی است خاطرنشان کرد: این نهاد مردمی در جهت نظارت و عملکرد مسئولین و یا دقیق‌تر بگوییم حاکمیت و پل ارتباطی بین مردم و مسئولین بوده است.

قربانی اظهار کرد: اگر این رسالت بجا و درست و در عین امانت‌داری و صداقت انجام شود مطمئن هستیم که اثر خود را بجا و بسیار مطلوب بر جای خواهد گذاشت.

وی با تأکید به راین مطلب که شخصا به حوزه خبرنگاری علاقه فراوان دارم خاطرنشان کرد: آزادگی، جسارت و شهامت از خصایص بسیار مهم واجتناب ناپذیر حوزه خبراست که این شغل را نسبت به شغل‌های دیگر بسیار متمایز کرده است.

قربانی امانت‌داری، صداقت و نوع ارتباط‌گیری با عامه مردم را از دیگر مؤلفه‌ها و هنرهای خبر و خبرنگاری نام برد.

وی ادامه داد: باید در فضایی حرکت کنیم که همه مسئولین را قانع بکنیم که از ظرفیت حوزه خبرنگاری برای گزارش و عملکرد و شناساندن دستگاه خود استفاده کنند و این بستری مناسب برای حاکمیت مردم و مسئولین است.

قربانی با توجه به رسانه‌های نوظهور مانند شبکه‌های مجازی در کنار عرصه خبر جا پا بازکرده و حضور دارند اظهار کرد: برای اینکه شبکه‌های مجازی تعهداتی که نام‌برده شد و در عرصه خبری و خبرنگاری ندارند، تلاش فراوان دارند که جای عرصه خبرنگاری را بگیرند و من معتقدم هرچقدر پیشرفت فنّاوری هم باشد شبکه‌های مجازی نمی‌توانند جایگاه خبر و خبرنگاری را بگیرند.

وی بابیان اینکه رسانه‌های مکتوب دارای جایگاه ویژه‌ای هستند اضافه کرد: افتخار می‌کنیم که ارتباط من با خبرنگاران بسیار شفاف و بی‌پرده و باصداقت است و ضمن تشکر از شما که در این عرصه فعالیت می‌کنید امیدواریم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی بابیان این‌که در خدمت شما هستیم و در همین‌جا این نکته را اعلام می‌کنیم ادامه داد: خبرنگاری فرصتی است که از این فرصت باید به شایستگی برای مردم شهرستان خود استفاده کنیم.

قربانی با اشاره به علایق و گرایش‌های سیاسی در حوزه خبررسانی گفت: به هر دلیلی بعضی از دوستان ما دارای گرایش‌های و دیدگاه‌های سیاسی و یا دارای برنامه‌های سلیقگی هستند من پیشنهاد می‌کنم که عرصه خبر را به‌دوراز برنامه‌های سیاسی و به‌دوراز سلیقه به رسالت خبرنگاری بپردازند و در کناران امانت‌داری صداقت تا بتوانند در عرصه خبررسانی کمک کنند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است