پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۲۶
آخرین اخبار
13 مرداد 1401 ، ساعت 19:01 345 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71731

مراسم” احلی من العسل” در بندر کیاشهر برگزارشد


۸ششم ماه محرم و روز بزرگداشت حضرت قاسم بن الحسن(ع)، دانش‌آموزان و نوجوانان منطقه بندرکیاشهر با تبعیت از مقام والای حضرت قاسم بن الحسن و حضرت عبدالله بن الحسن(ع) و نیز تجلیل از رشادت‌ها و فداکاری‌های ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید دفاع مقدس لبیک یا حسین (ع) ، یا قاسم (ع) سردادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، عبارت احلی من العسل یا شیرین‌تر از عسل، به حضرت قاسم فرزند امام حسن (ع) منسوب است که در شب عاشورا وقتی عمویش امام حسین (ع) پرسید: مرگ نزد تو چگونه است؟ او پاسخ داد: برای من شیرین‌تر از عسل است.

در سال‌های اخیر ششم محرم سوگواره‌ای با حضور دانش‌آموزان برگزار می‌شود که به تأسی از نوجوانان عاشورایی و گرامیداشت یاد و نام حضرت قاسم بن الحسن(ع) «احلی من العسل» نامگذاری شده است.

سوگواره احلی من العسل یکی از برنامه های اصلی حوزه پرورشی در ایام محرم است که امروز در حرم آقاسید ابوجعفر بندرکیاشهر با حضور پرشور نوجوانان و جوانان برگزار شد.

دراین مراسم حجه الاسلام والمسلمین محمدرفاهتی؛سخنذان برنامه از ولایت مداری ، شجاعت نوجوان کربلا و شهدای نوجوان دوران هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم سخن گفت و افزود: نوجوانان با تاسی از شهدای عزیز با پشتیبانی از ولایت فقیه مدافع ارزش ها و آرمان های انقلاب باشند .

ناصر رحیمی نژاد؛رئیس آموزش و پرورش بندر کیاشهر ترویج فرهنگ عاشورایی ، فرهنگ ولایت مداری، تولی و تبری نوجوانان ایران اسلامی به تأسی از نوجوان ۱۳ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع)» را از اهداف این برنامه برشمرد و گفت :حضرت قاسم ع مرگ را بمنظور ولایت پذیری و همراهی با امام حسین ع در واقعه کربلا شیرین تر از عسل می داند و این درس بزرگ و مهمی برای همه بالاخص نوجوانان و جوانان است .

عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارشان، حضرت سیدالشهدا (ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و حضرت قاسم بن الحسن (ع) در جواب گفتند: مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است