پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۱۷
آخرین اخبار
20 شهریور 1394 ، ساعت 15:32 769 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2535
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه

مراسم یادواره شهدا را با اهداف سیاسی و جناحی خود مصادره نکنیم

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: مراسم یادواره شهدا را با اهداف سیاسی و جناحی خود مصادره نکنیم.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان این‌که شهدای انقلاب سرمایه‌های معنوی و مقدس ما هستند اظهار داشت: شهدا مایه عزت، افتخار و اقتدار ملی ما هستند و اینکه دنیا با همه قدرتش در مقابل دیپلماسی ما حاضر به مذاکره شده است به خاطر خون شهداست.
وی افزود: در دنیای امروز که استکبار به سرکردگی امریکا به هرکجای منطقه تجاوز می‌کند ولی جرئت تعرض به ایران اسلامی را ندارد همه این‌ها ناشی از ایثار شهیدان انقلاب اسلامی است
حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه برای حضور نوجوانان و جوانان باید در چنین مراسم‌های برنامه‌ریزی داشته باشیم افزود: در تطبیق آرمان‌های شهیدان با مسائل روز به‌ویژه به موضوع سخنرانان و مداحان باید توجه بیشترتری شود.
خطیب نماز جمعه اظهار داشت: میانگین سن شهدا به مرز ۲۰ سال می‌رسد که از سر اعتقاد و در پیروی از امام راحل (ره) در جبهه‌ها حاضر شدند و به لطف خدا و ایثار خود به دشمن این اجازه را ندادند که وجبی از خاک اسلامی ما در تصرف آنان باقی بماند.
وی به‌روز جهانی مبارزه با بی‌سوادی پرداخت و یادآور شد: در ایران اسلامی با توجه به معارف اسلامی و شعار علم‌آموزی که در فرهنگ خودداریم قابل‌قبول نیست که ما آدم بی‌سواد داشته باشیم.
ساجدی مهم‌ترین عامل بی‌سوادی را فقر و جنگ در دنیا نام برد و گفت: شهروندان سوریه، افغانستان که از سوی تکفیری‌ها به سمت مرزهای حامیان این گروه تروریستی در اروپا روانه شدند و آنان را نمی‌پذیرند یکی از مصائب آنان بی‌سواد ماندن نوجوان و کودکان آن‌هاست.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: نباید تعدادی از فرزندان این سرزمین به دلیل فقر اقتصادی از سواد محروم بمانند و امروز عدم تمکن مالی باعث شده است که کودکان و فرزندان خانواده‌ها در بیرون کار کنند و از درس و تحصیل بازمانند.
وی با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در دیدارهای اخیر گفت: سه عامل اقتدار ملی از دیدگاه رهبری، اقتصاد مقاومتی، پیشرفت ملی و حفظ روحیه انقلاب گری در بین جوانان است که باید تقویت شود.
ساجدی با اشاره به اینکه امریکا پس از توافق هسته‌ای در پی کسب منافع خود است اظهار داشت: امریکا درصدد است که وجهه ابرقدرتی خود را به رخ نیروهای مقاومت منطقه بکشد و آن‌ها را از مبارزه نومید سازد ولی رهبر انقلاب نقش آن‌ها را بر آب کرد و فرمودند که ما با آمریکایی‌ها غیر از مسائل هسته‌ای در هیچ زمینه‌ای مذاکره نمی‌کنیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به انتخابات فرا روی ایران در پایان سال جاری پرداخت و خاطرنشان کرد: یک ملاک همیشگی رهبر فرزانه انقلاب، مشارکت حداکثری مردم در این عرصه است.
وی افزود: شورای نگهبان چشم بینای نظام در انتخابات است و برای ما صیانت از آرای مردم که حق‌الناس است بسیار مهم هست.
ساجدی تصریح کرد: وزارت کشور، استانداران و فرمانداران در حفظ و صیانت از یک صندوق نیز ضامن هستند و نباید از حق‌الناس عدول کنند و اگر ناظر و مجری انتخابات از موازین قانونی عدول کنند و تعدی نمایند ضامن بوده و نمی‌توان از مردم یک شهر رضایت گرفت..
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به سالروز ازدواج علی (ع) با فاطمه زهرا (س) اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها همت کنند و با توجه به افزایش سن ازدواج و مشکلات اقتصادی وعدم اشتغال که از عوامل عدم ازدواج جوانان است با ازدواج‌های آسان راه را هموارتر سازند.
وی ضمن ابراز تأسف از بالا بودن آمار طلاق در جامعه از متخصصان این حوزه خواست برای پیشگیری از بروز این ناهنجاری در جامعه به قوه قضائیه کمک کنند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به سالروز شهادت امام محمدتقی جوادالائمه گفت: در مناسبت‌های مذهبی باید با نصب پرده و شعائر اسلامی به فضای معنوی جامعه کمک کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است