چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۵۹
آخرین اخبار
24 بهمن 1394 ، ساعت 19:18 1,849 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10562
وزیر بهداشت:

مردم و مسئولان خدمات جامعه پرستاری را نمی‌بینند

وزیر بهداشت: یکی از خواسته های جامعه پرستاری این است که مردم و مسئولان نه به حرف که در عمل، خدمات این جامعه را ببینند.

به گزارش جلال شرق ، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز  پرستار در جمع خبرنگاران به مشکل استخدام و کمبود پرستار اشاره کرد و گفت: جامعه پرستاری با مشکلات معیشتی مواجه است  ضمن اینکه با  اجرای طرح تحول نظام سلامت حجم کار در مراکز درمانی به ویژه  اورژانس‌ها افزایش یافته و به همین دلیل لازم است به جامعه پرستاری توجه ویژه شود که امیدواریم با گشایش در کار دولت، حق و حقوق جامعه پرستاری نیز بیش از پیش تامین شود.

وزیر بهداشت درباره بهترین خبری که می توان بعنوان هدیه روز پرستار به آنها تقدیم کرد افزود: هر روز گرفتار این موضوع هستم که پرداختی پرستاران را به‌ روز کنیم که امیدواریم این موضوع تا پایان سال به سرانجام برسد.
وی با اشاره به بیمه شدن ۱۱ میلیون نفر و افزایش کار پرستاران گفت: پرستاری کاری سخت و طاقت‌فرساست ضمن اینکه با این افزایش خدمات، نیرویی به حوزه پرستاری اضافه نشده است و باید به حقوق پرستاران توجه شود.
دکتر هاشمی با اشاره به سختی کار پرستاران بخش‌های روانپزشکی، سوختگی، اورژانس و بخش‌های ویژه در بیمارستان ‌ها گفت: با طرح‌های جدید، تغییراتی در نظام پرداخت پرستاران در بخش دولتی ایجاد شد که  بخش تامین اجتماعی و  بخش خصوصی هم باید از آن تبعیت می‌کردند که این اتفاق به خوبی نیفتاد.
وزیر بهداشت همچنین درباره دوگانگی جامعه پرستاری گفت: در شهرستانها یک مراسم برگزار شده و تنها در تهران دو مراسم جداگانه داشته ایم که امیدوارم همه به این نتیجه برسند که منافعشان در وحدت نظر است.
وی درباره اینکه برخی‌ مطالبات پرستاری را سیاسی کاری می‌خوانند، گفت: مطالبات جامعه پرستاری اگر از مسیر صحیح دنبال ‌شود به حق است اما هرکسی قانون را نقض کند بی‌تردید سیاسی کاری کرده است، چرا که اگر غیر از این باشد کشور اداره نخواهد شد./خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است