سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۱۸
آخرین اخبار
29 آذر 1394 ، ساعت 18:41 1,470 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8096
سعید احمدی

مستند سازی فاجعه منا در دستور کار سازمان حج و زیارت است

یکی از کارهای عمده ای که بر عهده سازمان حج و زیارت است مستند سازی فاجعه مناست.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت کشور ظهر امروز در سالن فرمانداری شهرستان لنگرود و در دیدار با خانواده های جانباختگان با اعلام این مطلب گفت :فاجعه منا مصیبت عظیمی بود که برای همیشه باید یاد آن زنده بماند.

وی گفت :جدا از آنچه درباره ی قضا و قدر در وهابیت گفته می شود، ایمان داریم که خداوند عزیزان شما را گلچین کرده است.

اوحدی به تلاش شبانه روزی و بی وقفه مسوولین در پیدا نمودن اجساد قربانیان و پیگیری امور اشاره و عنوان نمود :پیدا نمودن ۴۰۰ بدن مطهر ایرانی در بین ۷۰۰۰ هزار پیکر مظلوم کار طاقت فرسایی بود که به عنایت خداوند انجام شد.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین اظهار کرد :وقتی رهبر معظم انقلاب از حادثه منا مطلع شد و چهره مسئولین حج را دید آن را به سمت حادثه کربلا سوق داد و به فرمایش حضرت زینب اشاره کرد که فرمود:”ما رایت الا جمیلا “جز زیبایی ندیدم.

اوحدی در ادامه تصریح کرد:در زنده نگه داشتن یاد شهدای منا و فاجعه منا باید خانواده ها همگام با مسئولین کمک کنند. وی از پیشنهاد مطرح شده در خصوص نامگذاری میادین یا خیابان ها به نام شهدای منا اشاره کرد و افزود : در وزارت کشور پیگیر این پیشنهاد هستیم.

رییس سازمان حج و زیارت درباره پرداخت دیه قربانیان بیان کرد :معاونت امور کنسولی وزارت امور خارجه مسئول مستقیم رسیدگی به این امر است و کارها در حال انجام است. قطعا دولت عربستان  باید به دلیل بی توجهی و کم کاری این پرداخت را انجام دهد.

شایان ذکر است این جلسه که قرار بود ساعت ده برگزار شود با حدود دو ساعت و نیم تاخیر برگزار شد.  رییس سازمان حج و زیارت و فرماندار به دلیل تاخیر از حضار عذر خواهی نمودند.

IMG_7828 اوحدی اوحدی۳ ج اوحدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است