دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۲۲
آخرین اخبار
5 اسفند 1394 ، ساعت 16:10 2,316 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11122
تحلیلی بر نشست پرسش وپاسخ داوطلبان مجلس شورای اسلامی

مسجد جامع آستانه اشرفیه با نگاه بصیرتی

سرویس تحلیلی سیاسی جلال شرق:
مسجد جامع آستانه اشرفیه نشان داد به عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاههای تربیت نسل های گذشته و امروز منطقه در حفظ انقلاب بر خود می‌بالد که ذوب در ولایت و پیرو مکتب اسلام ناب وبرخوردار از مردم شهید پروری است که بصیرت دینی را درکنار بصیرت سیاسی –اجتماعی با شعور فرهنگی بالا بهنگام با نگاهی ژرف اندیشانه به مسائل روز جامعه ومنطقه توجه داشته ودنبال می کند.
از شایستگی های این مسجد( مسجد جامع آستانه اشرفیه) که از مساجد محوری استان گیلان است است ؛ انتظار همین بود که در تمامی برنامه های ملی و مذ هبی نقش خود را همچون ‏گذشته درایام ملی، مذهبی و فرهنگی وسیاسی- اجتماعی و امروز با حفظ قداست وشان و منزلت خود در اوج مردم سالاری دینی جامعه و منطقه با نگاهی هوشمندانه در عرصه سیاسی ملی برحسب ماموریت ذاتی الهی خود براساس گسترش عدالت اجتماعی به فراخور امروز منطقه یعنی امر انتخابات، وارد عرصه نماد عملی دین از سیاست جدا نیست؛ به هنگام وارد شده است.
تأکید بر جدی گرفتن امورات عبادی و انجام فرائض دینی در مساجد، و برپایی نماز جمعه و جماعت، انس با قرآن لازم است ؛ مسجد ‏خانه الهی برای انس با درگاه خداوند متعال است، مسجد مناسب ترین مکان عبادت و بندگی است‎ که باید دین وسیاست در آن باهم برای بهبود واصلاح نظام فکری انسان و برای رشد وتعالی هوشمندانه او با هم دیده شود.
مساجد پایگاه مردمی نظام اسلامی ما هستند و سنگرهایی هستند که قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب و چه در دوران جنگ و چه در دوران پس از جنگ بیشترین و بهترین نقش را داشته اند. در مساجد نیروهای متدین و متعهد انقلاب هستند، نیروهای مخلص هر منطقه چه به عنوان هیئت امنا و چه به عنوان نیروهای بسیج ،نقش های موثری را در جامعه و تحولات جامعه امروز ما دارند.
جا دارد به پاس تلاش‌های خستگی‌ناپذیر هیئت امناء مسجد جامع آستانه اشرفیه و مجریان طرح نشست پرسش و پاسخ از داوطلبان دهمین دوره دهم مجلس شورای اسلامی شهرمان که با عدالت در برنامه ریزی ، در دو نوبت ۵ نفره در روز های سوم وچهارم از ماه اسفند سال ۱۳۹۴ با حضور مردم فهیم و با بصیرت شهرستان آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر ، درمسجد جامع آستانه اشرفیه برای اولین بار در تاریخ انتخابات کشور ، این چنینین نشستی کلید خورد تا با تبعیت از آن سایر شهرهای استان گیلان و حتی کشور الگو گیرند تا از پایگاه با قداست مسجد برای احیای هرچه بیشتر رابطه دین با سیاست مشروع رمز گشایی کنند؛ باید زحمات عزیزان با تدبیر این شهرستان را قدر بدانیم.
این حرکت با بصیرت وهوشمندانه ای که با درآیت فرهیختگان مذهبی شهر ستان آستانه اشرفیه برای اولین با در تاریخ انتخابات های بعد انقلاب اسلامی ما در این شهر کلید خورد، نه تنها سبب اقبال واستقبال همه ی قشرهای شهرستان وبندر کیاشهر قرار گرفت بلکه بعضی از شهرستان های جوار سعی در الگو برداری از این ابتکار عمل مسجد جامع شهرستان آستانه اشرفیه نموده اند تا با شناخت بهتر بدور از فضای احساسی وهیجانی ، با نگاهی دقیق تر به برنامه های کاندیداها ، برای تصمیم گیری وانتخاب اصلح ، با بصیرتی هوشمندانه تر نتیجه گیری و انتخاب کنند.
امیدواریم در ۸ اسفند ۹۴ آن عزیزی که با رای بالای با بصیرت مردم نماینده این دیار انتخاب شده است؛ در انجام وظایف خطیر نمایندگی ملت، تبیعت از فرامین مقام معظم رهبری، وضع قوانین، نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی و موضع‌گیری‌های انقلابی در برابر زیاد‌خواهی‌های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بر خود لازم بداند رضای حضرت حق‌تعالی و ائمه هدی (ع) و مصداق عینی آیه« إِنَّمَا یَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْیَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَهَ وَآتَى الزَّکَاهَ وَلَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَـئِکَ أَن یَکُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِینَ » است .
امروز بر خود لازم دانستیم از هیئت امنا مسجد جامع ، امام جمعه فهیم ، دانشمند و با بصیرت ، فرماندار و بخشدار محترم و اعضای شورای شهر و سایر عزیزان که در مسئولیت‌های مختلف شرایط ایجاد این حرکت سیاسی اجتماعی را در پایگاه مردمی با فضیلت (مسجد جامع آستانه اشرفیه ) بنیان گذاری نموده اند ضمن تقدیر از درگاه ایزد متعال برایشان عافیت و توفیق مسئلت نمائیم.
مساجد پایگاه مردمی نظام ھستند و سنگرھایی ھستند چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از پیروزی انقلاب و چه در دوران جنگ و چه در دوران پس از جنگ بیشترین و بھترین نقش را داشته اند.
ما برای اینکه اخلاق در مسایل سیاسی مان حاکم باشد باید مساجدمان در مسایل سیاسی حضور داشته باشند، زیرا مساجد مھمترین پایگاه اجتماعی مردم ھستند و مردم ھمواره با رویکردی بسیار خوبی به مساجد نگاه کرده اند.
مسجد در بسیج مردم برای آمدن پای صندوق ھای رای تاکنون نقش تاثیرگذار و بی نظیری در نظام سیاسی ودینی ما داشته است و ما نباید با فعالیت ھای حاشیه دار انتخاباتی ، نقش مساجد را نیز از آنھا گرفت؛ بلکه باید کمک کنیم تا مساجد به شور و نشاط انتخاباتی با بصیرت کمک کنند.

مراقب باشیم حماسه حضور را در کام ملّت تلخ نکنند!

حمید پردخته

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است