جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۰۷
آخرین اخبار
27 بهمن 1394 ، ساعت 18:33 1,872 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10725
فرماندار آستانه اشرفیه اعلام کرد :

مشارکت دانش آموزان و دانشجویان در روز درخت و درختکاری

فرماندار آستانه اشرفیه در جلسه درخت و درختکاری اعلام کرد : از وجود دانش آموزان و دانشجویان با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه های این شهرستان در غرس نهال درخت استفاده خواهد شد.

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری با بیان اینکه نهال هایی که قد کشیده شده است و برای غرس مناسب می باشد باید ابتیاع گردد گفت: باید به منابع طبیعی کمک کنیم تا عرصه هایی که فاقد درخت می باشند در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری بتوانیم نهال درخت را غرس کنیم .

وی به عرصه های آزاد این شهرستان  اعم از منابع طبیعی ، آب منطقه ای و امور اراضی و جهاد کشاورزی اشاره کرد و ضمن توصیه بر درختکاری  اظهار کرد : شهرداران مناطق آستانه و کیاشهر می توانند ضمن شناسایی مناطق مختلف شهری و عرصه های آزاد را شناسایی و نسبت به کاشت درخت اقدام کنند.

حیدری تصریح کرد : شهرداران و دیگر دوائر دولتی نیازهای خود را به منابع طبیعی اعلام تا با نظارت این اداره نهال خوب و اصلاح شده در اختیار آنان قرار گیرد.

رئیس اداره منابع طبیعی آستانه اشرفیه با اعلام اینکه بیشتر منابع طبیعی این شهرستان به بعضی از نهادها و ادرات واگذار شده است گفت: در روستای کینچاه بالغ بر ۱۰۳ هکتار دارای عرصه هستیم که در تصرف اشخاص است .

شفیعی افزود : از این مقدار ۴۰ هکتار در اختیار مجتمع دامپروری  است که از طریق امور اراضی به آنان واگذار شده است اما در شمال و شمال غربی به دلیل جابجایی سفیدرود حدود ۳۰هکتار عرصه تغییر کرده است که می توان در طرح زراعت چوب ، برای نهال کاری بهره جست .

دراین نشست  درباره اجرایی شدن طرح زراعت چوب وحمایت از کارخانه های استان برای تامین   منابع سلولزی و چوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و درباره همکاری و اجرای طرح هریک از اعضای این نشست دیدگاه های خود را ارائه داند.

IMG_4442 IMG_4447 IMG_4450 IMG_4458 IMG_4459

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است