پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۰۴
آخرین اخبار
14 خرداد 1395 ، ساعت 01:36 1,744 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15667

معاون فرهنگی رئیس سازمان اوقاف درسالگرد ارتحال امام در آستانه اشرفیه : نفی فرهنگ اباحه‌گری غربی از مبانی امام(ره) است+ تصاویر

معاون فرهنگی‌ ـ‌ اجتماعی رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه کمک به مستضعفان و عدالت اجتماعی از مبانی امام(ره) است، گفت: نفی فرهنگ اباحه‌گری غربی از مبانی امام(ره) است.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی امشب در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) در  شهرستان آستانه اشرفیه اظهار کرد: امروز در جهان هستی هر فردی وارد ایران اسلامی می‌شود امام(ره) را در نظر دارد.

وی با بیان اینکه اکنون در تمام دنیا انقلاب اسلامی را با نام امام (ره) می‌شناسند، افزود: امروزه اسلام ناب محمدی (ص) را با نام امام راحل می‌شناسند.

معاون فرهنگی‌ ـ‌ اجتماعی رئیس سازمان اوقاف امام راحل را شخصیتی فقیه و عارف خواند و گفت: امام خمینی(ره) در قلب تمام مسلمانان جای دارد.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) به معنای واقعی عبد بود، ادامه داد: امام خمینی اصولی را برای این امر طراحی کرد.

شرفخانی یکی از مؤلفه‌های عبد بودن را غیرت‌مندی دانست و تصریح کرد: غیرت‌مند اجازه نمی‌دهد کسی به ناموس او تعرض داشته باشد.

وی با تصریح بر اینکه امام (ره) اهل غیرت بود و اجازه نداد به حریم قرآن و اسلام جسارت شود، اضافه کرد: امام (ره) برای حفظ حرمت روحانیت در مقابل رژیم طاغوت ایستادگی کرد.

این مسؤول افزود: امام راحل در ابعاد مختلف اهل غیرت بود و عبد بودن، در غیرت ایشان تجلی پیدا کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس برای نابودی حاکمیت دین طراحی و برنامه‌ریزی کردند، گفت: از گذشته در تلاش بودند دین اسلام از درون از بین برود و صهیونیسم جهانی برای مستعمره کردن کشورهای اسلامی نابودی دین را طراحی و برنامه‌ریزی کردند.

شرفخانی اضافه کرد: امام (ره) اجازه نداد کسی به دین اسلام جسارت کند و با شجاعت در مقابل کفر ایستاد و این امر با عبادت شبانه صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) در دوران مقدس فرمود مهران و خرمشهر باید آزاد شود، اظهار کرد: این امر محقق شد.

معاون فرهنگی‌ ـ اجتماعی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: معنای غیرت آن است که اجازه ندهیم غیرمسلمان بر مسلمان حاکم شود.

به گفته وی، امام(ره) در مراکز آموزش عالی، حوزه علمیه و آموزش و پرورش غریب است و باید در این حوزه‌ها تلاش ویژه شود.

شرفخانی مسؤولان را مدیون امام(ره) دانست و یادآور شد: صحیفه امام خمینی باید بازخوانی شود.

وی گفت: برخی‌ به نام امام(ره) که همراه ایشان بودند مخالف سیره امام حرکت کردند و این موضوع قابل پذیرش نیست.

این مسؤول با اشاره به اینکه مبانی امام (ره) در صحیفه و وصیتنامه ایشان آمده است، خاطرنشان کرد: نفی فرهنگ اباحه‌گری غربی از مبانی امام (ره) است.

وی اظهار کرد: امام (ره)گوشه‌گیری در امور فرهنگی را قبول نداشت و یکی از اصول ایشان، دفاع از احکام و اخلاق اسلامی است.

شرفخانی با بیان اینکه امام (ره) فرمود حاکمیت باید مردمی حرکت کند و اشرافی‌گری نباید حاکم باشد، متذکر شد: امام(ره) به خدا اعتقاد و مردم را باور داشت و از آنهایی می‌ترسیم که اسلام و امام (ره) را کنار بگذارند.

وی فرمایش‌های مقام معظم رهبری را در راستای مبانی اسلام دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مبانی امام راحل مبارزه با ظلم و دفاع از مردم مظلوم فلسطین بود.

معاون فرهنگی‌ـ‌اجتماعی رئیس سازمان اوقاف کمک به مستضعفان و عدالت اجتماعی را از مبانی امام (ره) عنوان کرد و متذکر شد: باید اهداف و آرمان‌های امام(ره) را در جامعه ترویج و گسترش دهیم

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است