سه شنبه, ۱۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
18 اکتبر 2015 ، ساعت 08:09 1,192 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4677
رضا کحالی در جمع دانش آموزان هنرستان امام رضا آستانه اشرفیه :

معلمان ، مشاورین امین دانش آموزان هستند/ با تکیه به گذشته ، می توان از مشکلات پیروز مندانه خارج شد

معاون فرماندار در جمع دانش آموزان هنرستان امام رضا به مناسبت هفته سلامت و بهداشت روان گفت: معلمان ، مشاورین امین دانش آموزان هستند.
به گزارش جلال شرق ، رضا کحالی با بیان اینکه باید به زبان خود انسان صحبت کرد تا به آن نکته نظری که در واقع عدم انتقال مشکلات و مسایل روانی است برسیم اظهار کرد : ما شرایط مطلوب را در انتقال مشکلات به همسان تعریف می کنیم ولی باید با اهلش مسایل و مشکلات روحی را بازگو کرد .
و ی با تصریح این نکته که هر همسانی اینکه دوست خوب باشد کاری سخت و استفاده از مشاورین و معلمان کاری پسندیده است افزود: البته نباید منتظر مشاور پزشکی و مشاور بهداشتی باشیم می توانیم با اولین معلمی که وابستگی عاطفی داریم و خودمان دوستش داریم و مشکلات خودمان را انتقال دهیم زیرا معلمان همانند پدر و مادران ماهستند .

IMG_0003IMG_0012
معاون فرمانداری آستانه اشرفیه یاد آور شد : متاسفانه شرایطی به وجود آمد ه و ابزارها الکترونیکی فاصله ما را از پدر و مادر بیشتر کرده است وگاهی نزد معلمان خود نشسته ایم ولی به پدر و مادر خود تلگرام می فرستیم ولی دوست نداریم رودرو بعضی از مسایل را با پدر خود مطرح کنیم .
وی خاطر نشان کرد : بزرگترین آسیبی که اکنون در شرایط دانش آموزی و دانشجویی به ما وارد می کند علاقه مند نبودن به سخنان پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها است و احساس می کنیم که آنان به ما نصیحت می کنند.
کحالی با طرح این موضوع که پدر و مادر نصیحت می کنند ولی پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها داستانهای و صحبت هایی از گذشته خود نقل می کنند گفت: اگر سخنان آنان تطبیق دهیم به انسان از لحاظ روانی یک آرامش خاصی دست می دهد و این منتج می شود که اگر صحبت هایش را نمی تواند به پدر و مادر ش بگوید به پدر بزرگ و مادر بزرگ انتقال دهد.

IMG_0014 IMG_0016
معاون فرماندار تاکید کرد : در بحث بهداشت محیط و انتقال آن به جسم و روان گاهی آسیبی وارد می شود که می توان آنها را مدیریت کرد و به خود باوری رسید و با تکیه به گذشته های خود و خانواده خود که از لحاظ علمی در سطوح خوبی هستند پیروزمندانه از مشکلات بیرون خواهید آمد.

در ادامه خانم امیدوار کارشناس بهداشت خانواده مطالبی را در حوزه خودباوری انسان  برای حل مشکلات بیان کرد.

IMG_0001 IMG_0002 IMG_0006 IMG_0007 IMG_0011 IMG_0017 IMG_0018 IMG_0021 IMG_0022 IMG_0023 IMG_0024 IMG_0025

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است