جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 اردیبهشت 1396 ، ساعت 13:50 491 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :28093

معلم باید دیدارش آموزنده باشد تا گفتارش ، آموزش شود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در جشن اعیاد شعبانیه ،بزرگداشت معلم اول در فرهنگ اسلامی رسول اکرم ( ص ) است مقام  معلم و جشنواره غذایی حوزه علمیه خواهران این شهرستان با توجه به نقش و جایگاه معلم از دیدگاه قرآن گفت: و پس از وی اهل‌بیت عصمت و طهارت ( ع ) ، امیر المومنین و ائمه اطهار معلم ثانی به‌حساب می‌آیند.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان این نکته که معلم باید دیدارش آموزنده باشد تا گفتارش ، آموزش شود افزود : در گستره آموزش‌وپرورش که میلیون‌ها جوان را بر عهده دارد ، منش و سلوک معلم در تربیت دانش‌آموزان تأثیر غیرقابل‌انکاری دارد.

وی تواضع ، ادب ، احترام به دانش‌آموز، دانشجو و طلاب را یکی از ویژگی‌های آموزش  برشمرد و بیان کرد: ارتباط و تبادل اطلاعات و معلومات بین معلم و متعلم  باید برقرار شود تا بینش و فهم آنان  ارتقاء یابد .

ساجدی در بخش پایانی سخن خود با اشاره به روایات به وظایف متقابل شاگرد و استاد به هنگام کسب دانش اشاره کرد و خاطرنشان کرد : اگر یک مسئله‌ای از سوی معلم به  متعلم آموخته شود درواقع معلم مالک رقه او خواهد بود.

در حاشیه این مراسم که محمدحسین قربانی نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر و جمعی از مسئولین حضور داشتند ،جشنواره سفره غذایی که از سوی طلاب حوزه علمیه خواهران تدارک دیده‌شده بود برپا گردید.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است