یکشنبه, ۱۰ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
21 دی 1394 ، ساعت 10:50 2,418 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8818
حجت‌الاسلام محمد ساجدی :

معیار ارزیابی در منطق آدم‌ها ، نیت و اخلاص عمل آن‌هاست

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه صبح امروز در آغاز ترم دوم سال تحصیلی حوزه علمیه اهل‌بیت ( ع ) آستانه‌اشرفیه گفت: معیار ارزیابی در منطق آدم‌ها ، نیت و اخلاص عمل آن‌هاست.
 به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه با تلاش و زحمات مدیران حوزه ، رشد و آگاهی خاصی در این حوزه مشاهده می‌شود اظهار کرد : طلاب جوان در این حوزه ، بهترین سرمایه خود را درراه تعالی معنویت هزینه و سرمایه‌گذاری می‌کنند که پشتوانه عظیم معنوی برای شهرستان ، استان ، کشور و جهان اسلام باشید.
وی ، اخلاص ، عمل توکل به خدا ، اخلاق حسنه ، عفت نفس و قیام به شعائر اسلامی را از مراحل انسان برای رسیدن به معنویت برشمرد و افزود : انسان باید در یادگیری و یاددادن ، نیت خود را برای خداوند خالص کند.
حجت‌الاسلام ساجدی آینده را بسیار پیچیده عنوان کرد و تصریح کرد : انسان برای عبور از این پیچیدگی‌ها ، نیازمند بصیرت و آگاهی است
وی با ذکر روایتی از پیامبر اسلام ( ص ) یکی از آسیب‌های انسان را یادگرفتن علم برای رسیدن به قدرت و آقایی در دنیا نام برد و یادآور شد : کسی که به دنبال علم‌آموزی باشد و درراه دین فراگیری تعالیم دینی تلاش کند تا در دنیا به قدرت و آقایی برسد حتی در قیامت ، بوی بهشت هم به وی نمی‌رسد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ، تقوا را لازمه طلاب دانست که براثر ممارست ، تمرین ، حاصل می‌شود و در مهار نفس در قبال خودخواهی ، ریاکاری ، فخرفروشی‌ها مقاومت کند.
در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام رضوانی فر مدیر حوزه علمیه اهل‌بیت بابیان اینکه ۷۳نفر از طلاب ، ترم دوم سال تحصیلی خود را آغاز کرده‌اند درباره آئین و دستورات اجرایی حوزه و دستورالعمل‌های آن توضیحاتی را ارائه کرد.

IMG_8132 IMG_8136 IMG_8150 IMG_8153 IMG_8154 IMG_8158

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است