یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۱۵
آخرین اخبار
20 آبان 1398 ، ساعت 20:51 551 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55977
با هدف حفظ حقوق شهروندی :

ملاقات های عمومی مردم با فرماندار و مسئولین آستانه اشرفیه برگزار می شود

سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه گفت: با هدف حفظ حقو ق شهروندی ملاقات های عمومی مردم این شهرستان با کلیه مسئولین ادارات و نهادها برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، یونس محمودی دیدار بی واسطه مردم با مسئولین  و رفع موانع توسعه شهرستان را از دیگر اهداف این ملاقات های عمومی دانست و افزود: مسئولین این شهرستان در روزهای سه شنبه هر هفته ، در محل سالن اجتماعات فرمانداری آستانه اشرفیه میزبان مردم منطقه خواهند بود تا بی واسطه به مردم پاسخ دهند..

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خدمت به مردم باید سرلوحه کار مسئولین قرار بگیرد اظهار داشت: از روسای ادارات از باب تبصره و تذکر و آگاهی می خواهم  در نشست ها خودشان راساً شرکت کنند و خودشان باید پاسخگو باشند.

محمودی با بیان اینکه در نشست شورای ادارای شهرستان مانیفست و دیدگاه اداری من اعلام خواهد شد اعلام کرد : روسای ادارات مرخصی های خود را بجز روزهای سه شنبه باید با اطلاع فرمانداری تنظیم کنند در غیر اینصورت غیبت  و عدم تعامل شمرده می شود.

وی با تصریح این سخن که عصبانیت درکارمن نیست و لی پایان کار من است خاطر نشان کرد : روسای ادارات یک روز از حقوق شهروندی آنان است که با هماهنگی فرمانداری برای رتق و فتق و پرداختن به موضوعات مهمه و امور جاریه در ادارات کل حضور یابند نه اینکه سه روز در اداره کل باشند.

سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه با تاکید بر این نکته که مردم باید بدون واسطه با فرماندار در ارتباط باشند و از حقوق شهروندی آنهاست تصریح کرد : ما هیچ هراسی در مواجه با مردم و پاسخ دادن به سوالات و مشکلات آنان نداریم و این از مصادیق شهروندی است.

محمودی ایجاد فرصت برای کارگروه ها و گروه های سمن یا نهادهای اجتماعی غیر دولتی غیر انتفاعی را از دیگر مصادیق حقوق شهروندی برشمرد و گفت: این گروه ها احیاناً  اگر منتقد بخش دولت  هم باشند می تواند در همه جلسات من شرکت کنند و انتقاد کنند.

وی با تصریح بر این که شهرستان آستانه باید آینه تمام عیار دولت و دستگاه های اجرایی باشد  تاکید کرد : همه مدیران اجرایی با مدیران کل یا به صورت سامانه  یا بر اساس دستور العمل ابلاغی عمل کنند.

محمودی خواستار در دستور کار قرار گرفتن یک موضوع برای کار اداری و اجرایی در نشست ها شد و افزود : اگر چند دستور در کار قرار گیرد و بخشی مغفول بماند هنر نیست  باید یک دستور کار را تا انتها پیگیری و اجرائی کرد.

سرپرست فرمانداری آستانه تکریم ارباب رجوع  را از وظایف ذاتی مسئولین شهرستان عنوان کرد و خواستار کاهش هزینه ها برای پیشبرد امور شد.

وی انتخابات را نمادی از اراده عامه مردم برای تحقق اصل مهم انتخابات  برشمرد و اذعان کرد: شهروندان  در یک آزادی فردی و اجتماعی مطلق و با آگاهی ، تیز بینی ،هوشیاری و استدالال  به تمام معنا مبادرت به انتخاب فرد اصلح  اقدام  می کنند.

وی از تمامی مدیران اجرائی شهرستان خواست که بدون هماهنگی با فرمانداری موجبات ایجاد چالش های سیاسی  فراهم نکنند زیرا اقدام آنان را از چشم فرمانداری شهرستان می بینند.

سرپرست فرمانداری آستانه اشرفیه  خواستار انتخابات سالم ، فراگیر ، شمول پذیر با حضور حداکثری مردم شد و خاطر نشان کرد : شهرستان آستانه اشرفیه بایستی یک الگوی تمام معنا برای شهرستان های استان باشد و مشارکت حتی بیش از ۱۰۰در صد انتظار ماست

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است