شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۳۶
آخرین اخبار
7 اردیبهشت 1395 ، ساعت 13:55 1,787 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13782

ممنوعیت صدور کارت پایان خدمت برای مشمولان بی‌سواد

جانشین اداره سرمایه‌های انسانی ستادکل نیروهای مسلح از ممنوعیت صدور کارت پایان خدمت برای مشمولان و سربازان بی‌سواد خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، سردار موسی کمالی گفت: طبق قانون صدور کارت پایان خدمت برای مشمولان و سربازان بی‌سواد ممنوع است و چنین افرادی حتما باید در طول مدت سربازی سواد بیاموزند و سپس کارت‌شان را دریافت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر سربازی در طول خدمت موفق به سواد آموزی نشود آیا سربازیش تمدید خواهد شد گفت: در این شرایط دوره خدمت تمدید نمی شود بلکه فرد ترخیص می شود اما نمی تواند کارت پایان خدمت بگیرد و پس از ترخیص باید مدرکی دال بر گذراندن دوره سواد آموزی ارایه کند تا کارت پایان خدمت بگیرد.
سردار کمالی در پاسخ به اینکه آیا این ممنوعیت شامل افرادی که از ابتدا مشمول معافیت مانند معافیت پزشکی یا کفالت هم می شود تصریح کرد: مشمول افراد معاف نیست و فقط سربازانی که در حال خدمت هستند  باید مرحله سواد آموزی را در حد خواندن و نوشتن طی کنند.
وی با یادآوری اینکه در سال‌های گذشته به ویژه در دهه های ۶۰ و ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ تعداد افراد بی‌سوادی که برای خدمت سربازی مراجعه می‌کردند قابل توجه بود، گفت: در آن ایام سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار سرباز بی‌سواد وارد نیروهای مسلح می‌شدند و به همین علت الزام سربازان به سوادآموزی مطرح شد اما هم اکنون حال حاضر و از اوایل دهه ۹۰ این آمار به شدت کاهش یافته و سالانه بین هزار تا ۱۲۰۰ فرد بی‌سواد به خدمت سربازی اعزام می‌شوند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است