شنبه, ۹ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
6 تیر 1395 ، ساعت 20:59 1,964 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16719
حجت الاسلام حاجی صادقی در مراسم سردار شهید مهدی خوش سیرت

منطق شهید منطق امام حسین ( ع ) است/دشمن در صدد شکستن فرهنگ شهادت خوش سیرتهاست + تصاویر

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، شهید را احیاگر جامعه دانست و گفت: شهیدی که به جوار خدا رسیده، احیاگر می‌شود و منطق شهید دفاع از دین و اباعبدالله(ع) است.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی عصر امروز در مراسم یادواره شهید عارف سردار مهدی خوش‌سیرت در گلزار شهدای این شهر با قدردانی از برپا کنندگان این مراسم، اظهار کرد: دشمن در صدد شکستن فرهنگ شهادت خوش سیرتها ست.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاهبا بیان اینکه امشب شب قدر است و همه باید به درگاه خدا دعا و التماس کنیم به مقام و منزلت بسیار بزرگ شهدا اشاره کردافزود : امیدواریم خداوند عاقبت ما را شهادت نصیب کند و هیچ چیز در عالم برتر از شهادت نیست.

وی با بیان اینکه بالاتر از نیکویی هیچ چیز نیست، تصریح کرد: شهادت بالاترین نیکویی است و امشب می‌توانیم شب قدری متفاوت را تجربه می‌کنیم.

وی، گرامیداشت یاد شهدا را اقدامی بسیار ارزشمند خواند و گفت: برگزاری کنگره هشت هزار شهید گیلان برای همگان حیات‌بخش است.

حاجی‌صادقی درک شب‌های قدر را حائز اهمیت خواند و ادامه داد: از خداوند در شب قدر می‌خواهیم توبه بندگان را قبول کند و آنها را بپذیرد.

وی در تعریف معنای شهادت، یادآور شد: خداوند انسان را از خاک آفریده تا از خاک پرواز کند و بالا برود، خاک مقصد انسان نیست بلکه مقصد خداوند است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به اینکه انسان خلق شد تا خلیفه خدا روی زمین و اشرف مخلوقات شود، تصریح کرد: انسان برای پیمودن مسیر راستی‌ها آفریده شده و قرآن به ما یاد داد که انسان منهای دین، عصیان است.

وی افزود: دین آمده انسان را از مبدأ پاکی به مقصد خداوند برساند و دین برای رهایی انسان از نابودی و ناپاکی‌ها آمده است.

حاجی‌صادقی به اهمیت وجودی ولایت اشاره کرد و یادآور شد: ولایت راننده هدایت است و انسان را در مسیر درست راهنمایی می‌کند.

وی با تصریح بر اینکه عبادت، نخستین ابزار برای رسیدن به خداوند است، گفت: نماز و روزه، معراجی برای پرواز و عروج‌آفرین بوده و خداوند صراط مستقیم را مشخص کرده است.

این مسؤول ماه مبارک رمضان را فرصتی برای عبادت دانست و خاطرنشان کرد: نماز انسان باید بالابرندگی داشته باشد و مراقبت باشیم تا روزه‌ها خراب و تنها پوسته نماز و ریا نباشد.

وی با بیان اینکه نمازی که بالا رود انسان را به خدا نزدیک می‌کند، متذکر شد: شهید با عبادت و نماز به خدا رسید و شهادت رسیدن به مقصد است.

حاجی‌صادقی با بیان اینکه شهادت و شهید تنها خودش زنده نیست، تصریح کرد: شهید احیاگر بوده و حیات جامعه از شهید است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، امنیت کشور را به برکت شهدا دانست و خاطرنشان کرد: شهیدی که به جوار خدا رسیده،  احیاگر می‌شود و منطق شهید، منطق اباعبدالله(ع) و منطق دفاع از دین بوده و شهید به بشریت خدمت کرده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است