سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۳
آخرین اخبار
22 آبان 1394 ، ساعت 12:43 3,235 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6311

مهد سالمندان سالم در آستانه اشرفیه راه اندازی می شود

مدیر سرای سالمندان مهر آیین آستانه‌اشرفیه از راه اندازی مهد سالمندان سالم در این شهرستان خبر داد

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، سیده فاطمه علی مرادی بابیان اینکه آغاز فعالیت این مجموعه از سال ۷۹ با دو سالمند شروع‌شده است گفت: بیش از ۵۰ سالمند در این مجموعه نگهداری می‌شود که ۲۷ نفر آنان خانم و ۲۳ نفر مرد می‌باشند
وی افزود: از مجموعه سالمندان ۲۲ نفر از آنان نگهداری می‌کنند که ۱۵ نفر آنان ثابت و ۷ نفر به‌صورت پاره‌وقت کار سرویس‌دهی به سالمندان را بر عهده‌دارند
مدیر سرای سالمندان مهر آیین با اشاره به این‌که سرای سالمندان مهرآیین آستانه‌اشرفیه در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع و با زیر بنای ۹۸۰ مترمربع در دوطبقه راه‌اندازی شده است حداکثر می‌تواند ۷۰ نفر را سرویس‌دهی کند.
علی مرادی به برنامه‌های ویژه سالمندان در بخش فرهنگی و خدمات اشاره کرد و اظهار داشت: خدماتی مانند توان‌بخشی، مددکاری، کار درمانی، گفتار درمانی، روان‌شناسی و فیزیوتراپی انجام می‌گیرد که در هر هفته یک پزشک کار ویزیت سالمندان را بر عهده دارد.

IMG_0562
وی در خصوص برنامه‌های فرهنگی گفت: در تمام مناسبت‌های ملی مذهبی و اعیاد برنامه‌های خاصی در سرای سالمندان مهرآیین اجرا می‌شود که از اجرای مراسم زیارت عاشورا تا جشن تولد سالمندان در آن دیده‌شده است.
مدیر سرای سالمندان مهرآیین به اردوهای یک‌روزه درون‌شهری برای سالمندان اشاره کرد و در خصوص هزینه‌های جاری گفت: ۸۰ درصد از هزینه‌های نگهداری سالمندان از طریق بهزیستی تأمین می‌شود و مابقی نیز از متولیان سالمندان دریافت می‌گردد.
سیده فاطمه علی مرادی از خانواده‌های سالمندان درخواست کرد که بیشتر به سالمندان خود سرکشی کرده و نیاز است که برای پیشرفت کارها با مدیریت سرای سالمندان مهرآیین همکاری لازم را داشته باشند.
وی در باره راه‌اندازی مهد سالمندان سالم در این مجموعه  گفت: با راه‌اندازی مهد سالمندان که شبیه مهدکودک خواهد بود خانواده‌ها می‌توانند سالمندان سالم خود را روزها تحویل این مهد دهند و بعد از ساعت اداری سالمندان خود را در منزل تحویل گیرند.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. حسین ندیمی آستانه :

    ممنون از زحمات حضرت عالی و همکاران شما و تشکر فراوان از گزارش خوبتان و همکاری با خدام حضرت سلطان سید جلال الدین(ع),موفق و پاینده باشی