جمعه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
آخرین اخبار
27 شهریور 1394 ، ساعت 15:38 599 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2770
حجت الاسلام محمد ساجدی :

مهم‌ترین عامل مؤثر در دفاع مقدس ،حضور مردم و هدایت رهبری بود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس گفت: مهم‌ترین عامل مؤثر در دفاع مقدس ،حضور مردم و هدایت رهبری بود.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان این‌که هدف دشمن بعثی عراق تجزیه ایران و جدایی خوزستان از کشور اسلامی ایران بود اظهار داشت : صدام که با حمایت‌های گسترده امریکا و کشورهای حامی خود در منطقه پشتیبانی می‌شد حتی نتوانست یک وجب از خاک ایران اسلامی را تصرف کند.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه افزود : اگرچه خسارات مالی فراوان با صدها هزار نفر از مردم و رزمندگان ما به شهادت رسیدند و یا جانباز و آزاده شدند نتایج جنگ علی‌رغم میل دشمن مبنی بر تصرف ایران نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد .
وی اقتدار و عزت و استقلال ایران اسلامی را از رهگذر جان‌فشانی‌های رزمندگان و شهدا دانست و یادآور شد: مهم‌ترین عامل مؤثر در دفاع مقدس ،حضور مردم و هدایت رهبری بود
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به تحلیل سخنان رهبری در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران پرداخت و اظهار داشت : سپاه یک‌نهاد ارزشمند برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است و در ثبات و ارامش جامعه نقش بسزایی دارد.
حجت‌الاسلام ساجدی رسالت انقلابی سپاه را پشتیبانی از انقلاب و حمایت از مستضعفان جهان دانست و تأکید کرد : سپاه پاسداران امروز در موازنه قدرت در منطقه نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای دارد.
وی به توصیه‌های رهبری مبنی بر حفظ کرامت و جایگاه سپاه در کشور گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به همراه دیگر قوای مسلح از مؤلفه‌های اقتدار جمهوری اسلامی است باید در تغییر و تحقق آرمان‌های انقلاب نقش داشته باشد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به جان باختن تعدادی از حجاج در حادثه دل‌خراش مکه مکرمه اشاره کرد و خاطرنشان کرد : متأسفانه این حادثه در روزی اتفاق افتاد که آل سعود در سال ۶۶ تعدادی از حجاج بیت‌الحرام را به جرم مرگ بر امریکا و اسرائیل گفتن به گلوله بست که وقوع این حادثه نیز جای تأمل دارد.
ساجدی قصور و کوتاهی عربستان را در حفاظت از جان حجاج نوعی سهل‌انگاری عمدی دانست و افزود : دولت عربستان باید پاسخگو مسلمانان باشد ولی متأسفانه وضعیت عربستان با حمایت مستقیم امریکا و استکبار طوری است که انتظار پاسخگویی را از این دولت نداریم .
وی با اشاره به فرارسیدن سال تحصیلی گفت: باید به‌طورجدی به تقویت انسانی باسواد و متخصص با ویژگی‌های تعهد و خدمت به کشور و جامعه بشری پرورش یابد که مهم‌ترین عنصر در این راه کادر آموزشی و معلمان هستند که دغدغه‌ای جز دانش آموزان باسواد ندارند.
حجت‌الاسلام ساجدی به جشن عاطفه‌ها و کمک به دانش آموزان و دانشجویان بی‌بضاعت اشاره کرد و یادآور شد : مبادا دانش‌آموز دانشجویی به دلیل فقر و تنگدستی از تحصیل بازماند و مؤسسات خیریه و مردم باید در این راه اهتمام و کوشش کنند .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به رحلت آیت‌الله خزعلی گفت: وی یک عالم دینی فاضل بود که علاوه بر فضل علمی حافظ قرآن ونهج البلاغه نیز بود.
وی ادامه داد: آیت‌الله خزعلی در ترویج ولایت اهل‌بیت و تبیین واقعه الغدیر اهتمام ویژه داشت و یکی از یاوران امام راحل در دوران انقلاب و بعد از انقلاب بود و خدمات شایانی را در قالب فقهای نگهبان به‌نظام جمهوری اسلامی انجام داد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به‌روز عرفه و دعای این روز گفت: روز عرفه روز نیایش و شب آن شب مناجات و توبه است و خواندن مناجات امام حسین ( ع ) در روز عرفه ، دربردارنده معارف بلند الهی است.
خطیب نماز جمعه آستانه‌اشرفیه عید سعید قربان را از اعیاد بزرگ مسلمانان نام برد و اظهار دشتت : متأسفانه این عید بزرگ مسلمین در میان دیگر اعیاد ما ایرانیان تحت‌الشعاع قرارگرفته است درحالی‌که در دیگر بلاد اسلامی بسیار باعظمت جشن می‌گیرند.
وی سنت قربانی کردن را از سنت‌های پسندیده نام برد و افزود : بعضی از بزرگان دینی معتقدند که به‌صورت مشترک هم می‌توانند قربانی کنند و گوشت قربانی رابین نیازمندان توزیع کنند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است