دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۴۸
آخرین اخبار
27 آبان 1398 ، ساعت 10:23 304 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56199

موسوی در پیکارهای وزنه‌برداری ترکیه، نقره گرفت

«سید ایوب موسوی» در رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری جام «نعیم سلیمان اوغلو» در ترکیه و در دسته ۹۶ کیلوگرم با ثبت مجموع ۳۸۰ کیلوگرم نقره گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا ؛  در آخرین روز از مسابقه‌های بین‌المللی وزنه‌برداری «جام نعیم سلیمان اوغلو» در ترکیه که گزینشی المپیک ۲۰۲۰ نیز محسوب می‌شود، سه وزنه‌بردار ایرانی در مسابقه حاضر شدند. شب گذشته (شنبه) رقابت‌های دسته ۹۶ و ۱۰۹ کیلوگرم برگزار شد.

«سید ایوب موسوی» ملی‌پوش دسته ۹۶ کیلوگرم ایران که مدال برنز رقابت‌های قهرمانی جهان را در کارنامه دارد توانست با ثبت رکورد ۱۶۹ یک‌ضرب، ۲۱۱ دوضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم نایب قهرمان شود. عنوان قهرمانی به «فارس الباخ»   وزنه‌بردار مصری‌الاصل قطر و دارنده مدال نقره جهان و طلای جوانان جهان رسید.

«رضا بیرالوند» دیگر نماینده ایران در این وزن، رکورد ۱۶۰ یک ضرب، ۲۰۱ دوضرب و مجموع ۳۶۱ کیلوگرم را به ثبت رساند. در دسته ۱۰۹ کیلوگرم نیز «سهراب مرادی» تنها اقدام به وزن‌کشی و انجام تست دوپینگ بسنده کرد و به روی تخته نرفت.

همچنین در این دوره از مسابقات ۲ دختر ایرانی حضور داشتند که «سیده الهام حسینی» با قرار گرفتن در جایگاه سوم، توانست نخستین مدال بین‌المللی ایران را در رده سنی بزرگسالان به نام خود ضرب کند و «پریسا جهانفکریان» در جایگاه چهارم قرار گرفت. پس از مدال برنز حسینی «اورسلا پاپاندرئا» نایب رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری این موفقیت را به ورزش ایران و خانم حسینی تبریک گفت.

«نعیم سلیمان اوغلو» معروف به هرکول جیبی از اسطوره‌های رشته وزنه‌برداری جهان بود که ۷ عنوان قهرمانی جهان و سه عنوان قهرمانی المپیک را در کارنامه داشت. سلیمان اوغلو ۲ عنوان قهرمانی را برای بلغارستان و ۵ عنوان قهرمانی جهان را برای ترکیه کسب کرد. وی سپتامبر سال ۲۰۱۷ درگذشت.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است