چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۳۸
آخرین اخبار
27 آبان 1394 ، ساعت 07:31 1,316 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6553
علی پورحسن :

میراث ۳ حوزه تمدنی گیلان در حال فراموشی است

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با تأکید بر جمع‌آوری قصه و ترانه‌های بومی، گفت: میراث سه حوزه تمدنی گیلان در املش، تالش و رودبار به دلیل عدم ثبت و ضبط در حال فراموشی است.

به گزارش جلال شرق ،  علی پورحسن در مراسم جشن کتاب با حضور دوستداران «یار مهربان» برگزاری جشن مذکور را به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به منظور ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه عنوان کرد.

وی تشویق کودکان و نوجوانان به انجام فعالیت‌های کتاب‌محور را از دیگر اهداف برگزاری جشن کتاب ذکر کرد و افزود: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در مغتنم شمردن فرصت مطالعه، استفاده کودکان و نوجوانان از فرصت کتابخوانی امری ضروری است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نقش کتاب در گسترش دانش و آگاهی را مهم دانست و تصریح کرد: علم با کتابت آغاز می‌شود و مکتوب کردن داشته‌ها می‌تواند در حفظ و انتقال میراث ملت های آینده تاثیرگذار باشد.

پورحسن با بیان اینکه میراث سه حوزه تمدنی گیلان در املش، تالش و رودبار به دلیل عدم ثبت و ضبط در حال فراموشی است، خاطرنشان کرد: جمع‌آوری و ارائه قصه و ترانه‌های بومی در قالب کتاب و لوح فشرده امری ضروری است.

به گزارش جلال شرق ، کودکان و نوجوانان در حاشیه مراسم مذکور از نمایشگاه آثار و دستاوردهای اعضای مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ رشت بازدید کردند.

معرفی کتاب‌های احمد خدادوست، شاعر کودک و نوجوان از برنامه‌های مراسم مذکور بود و کودکان و نوجوانان با راهنمایی مربیان خود شعر «من یار مهربانم» را همخوانی کردند.

برگزاری مسابقه گروهی «جورچین کتاب‌ها» و تماشای نماهنگ فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان نیز بخش دیگری از برنامه‌های مراسم مذکور بود./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است